Україна отримала 300 мільйонів євро в якості позики від Світового банку для проведення реформ та виходу з коронавірусної кризи

Світовий банк надав Україні чергову позику в розмірі 300 мільйонів євро, яку уряд має спрямувати на пом'якшення наслідків пандемії COVID-19 та втілення низки реформ, спрямованих на економічне відновлення країни. Відповідну угоду між Міністерством фінансів України та регіональним представництвом Світового банку було підписано в понеділок, 20 грудня, повідомляється на сайті фінансової установи.

Зокрема, регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі зауважив, що процес відновлення економіки України від наслідків пандемії COVID-19 - повільний та нестійкий, тому виділені Банком гроші мають простимулювати необхідні для цього реформи.

"Ми сподіваємося, що ця позика надасть необхідну підтримку реформам, спрямованим на сприяння більш сильному та більш інклюзивному відновленню", - зазначив Банерджі.

За словами Банерджі, наразі український уряд вже зробив ряд кроків для просування земельних реформ, які дозволять понад 4,5 дрібним землевласникам отримати прибутки та надалі робити інвестиції.

При цьому у Міністерстві фінансів відзначають, що позика була надана Світовим банком з огляду на вже проведені реформи, наслідком яких став прогрес в економічному розвиткові України. Зокрема, йдеться про демонополізацію ключових секторів економіки, боротьбу з корупцією, удосконалення механізмів роботи ринків землі та капіталу, а також покращення системи соціальної підтримки.

Примітно, що дана позика - не перший кредит від Світового банку, який Україна отримує у 2021 році. Так, в липні уряд отримав 350 мільйонів доларів для реалізації системного проєкту позик на політику розвитку в сфері економічного відновлення, а вже на початку грудня Світовий банк надав Україні 150 мільйонів доларів на боротьбу з пандемією - саме цю позику мають доповнювати нинішні 300 мільйонів євро.

Загалом же, рахуючи від початку пандемії, Україна отримала від Світового банку 2,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, Світовий банк погодив додаткове фінансування у 150 мільйонів доларів для ініціативи "Екстрене реагування на Covid-19 та вакцинація в Україні".

Нагадаємо, Україна отримає 2,3 мільярда євро від Євросоюзу на реалізацію п'яти флагманських ініціатив у сфері економіки та енергетики.

Нагадаємо, у 2022 році МВФ та Україна домовлятимуться про нову програму співпраці.