Інвестор Tesla вирішив подати до суду за твіт Ілона Маска, після якого акції компанії впали

Девід Вагнер, тримач акцій всесвітньовідомого виробника електрокарів, подав до суду на компанію Tesla. Він звинувачує СЕО Tesla Ілона Маска у публікації опитування на Twitter. Після опитування про продаж своєї частини цінних паперів компанії, акції автовиробника різко знизилися, пише Reuters.

Інвестор хоче отримати доступ до внутрішніх документів компанії, щоб зрозуміти, чи не порушили Тесла і Маск угоду з американським регулятором ринку цінних паперів (SEC), та з'ясувати, чи належним чином виконуються обов'язки членами ради директорів.

Зі своїми вимогами інвестор звернувся до канцлерського суду штату Делавер. Вагнер також хоче отримати доступ до документів, щоб з'ясувати, чи були твіти про продаж акцій заздалегідь перевірені чи заздалегідь схвалені.

Адже за рішенням суду 2018 року, коли Маск врегульовував позов Комісії з цінних паперів та бірж з приводу його твіту про можливий відхід Tesla з біржі. він погодився на те, щоб юристи компанії схвалювали його повідомлення з важливою інформацією про компанію.

Ілон Маск надзвичайно впливова людина. Лише за його соцмережею у Twitter слідкує понад 3,5 млн осіб. У листопаді Маск запитав своїх фоловерів, чи варто йому позбутися 10% акцій Tesla. Більшість із 3,5 млн учасників опитування підтримали цю ідею.

До опитування акції Tesla мали рекордну ціну, але після твітів Маска впали до мінімуму, втративши майже чверть ціни. З того часу він продав акцій на суму майже $14 млрд.

З того моменту, як Tesla стала публічною у 2010 році, Маск продавав акції лише двічі: у 2010 році за $24 млн та у 2016 році за $593 млн.

За даними рейтингу Forbes Real-Time на 20 грудня, статки мільярдера оцінюються в $245,1 млрд. Ілон Маск займає перший рядок рейтингу з відривом у понад $50 млрд від засновника Amazon Джеффа Безоса.

Нещодавно Ілон Маск повідомив що за 2021 рік сплатив понад 11 мільярдів доларів у вигляді податків.

Нагадаємо, що Комісія з цінних паперів і бірж США відкрила справу щодо Tesla через заяви споживачів про дефекти сонячних панелей.

Нагадаємо, що компанія SpaceX перероблятиме вуглекислий газ з атмосфери на паливо для ракет.

Нагадаємо, що Ілон Маск збирається випробувати нейроімплант на людях.