ПЗРК "Stinger" та гелікоптери Black Hawk можуть доповнити військову міць ЗСУ

Україна може отримати найближчим часом від США ракетний комплекс ПЗРК "Stinger" та інші системи протиповітряної оборони. Про це йдеться у виданні Wall Street Journal.

Адміністрація Білого дому розглядає заявку від українців, проте остаточної крапки під угодою не поставлено. Рада національної безпеки США ще не схвалила постачання зброї, а адміністрація шукає дипломатичного рішення, щоб змусити президента РФ Володимира Путіна відмовитися від своєї кампанії з захоплення України.

На думку відставного генерал-лейтенанта Бена Ходжеса, який очолював американську армію у 2014-2018 році, доцільність передачі "стінгерів" очевидна:

"Якщо ви хочете мати ефект, важливо передати те, що можна було б негайно застосувати без тривалого навчання".

Протягом грудня в Україні працює група американських військових експертів, яка оцінює обороноздатність України у непростий час, коли 120-ти тисячна армія високоозброєнної російської армії знаходиться на кордоні з Україною.

Вони виявляють недоліки та звертають увагу на те, що можна змінити у короткі терміни. Екскомандувач сил НАТО Філіп Брідлав прокоментував:

"Армія у них боєздатна. Проте бракує повітряної та морської оборони".

Також у матеріалі йдеться про запит українців на гелікоптери Мі-17, які свого часу придбали для армії Афганістану.

Адміністрація Байдена розглядає план перенаправлення гелікоптерів та іншої військової техніки, яка раніше була виділена для фінансування афганських військових, Україні, щоб допомогти швидко зміцнити свою оборону.

Мова йде про 5 бортів, які на момент зміни уряду проходили обкатку в країнах Східної Європи.

До того ж Україна хоче отримати 12 американських вертольотів Black Hawk, які теж планували поставити афганській армії. Гелікоптери можуть забезпечити більшу мобільність для українських сил, які мають великий фронт для захисту, і втратили літаки в зіткненнях у 2014 році, коли Росія анексувала Крим та Схід України.

Американські чиновники повідомили, що Україна також може отримати допомогу зі складів боєприпасів США у Румунії та Болгарії. За їхніми словами такий підхід можуть застосувати, щоб якомога швидше підвищити обороноздатність України.

Путін саркастично називає нарощування військових "навчальними заходами", але не можна помилитися з призначенням сил такого розміру. Він вимагає від США, письмових підтверджень, що Україна та Грузія ніколи не стануть членами НАТО, і ЄС. У іншому варіанті він захопить Україну.

Якщо таке вторгнення буде успішним, Україна може стати лише його першою зупинкою. Наступними можуть бути наші найближчі союзники, Польща, Литва, Латвія та Естонія, а також тисячі американських військових, які там розміщені.

Нагадаємо, що на катерах island, які передали США для українських Військово-Морських сил буде встановлено американське озброєння.

Нагадаємо, що у НАТО відхилили компроміс з Росією щодо прагнення України долучитися до Альянсу.

Нагадаємо, що Україна та Данія уклала договір про спільне будівництво суден для ВМС.