Автомобільне пальне в Україні за останній тиждень знизилося в ціні

Автомобільне пальне взимку тенденційно падає в ціні через низький попит. Дрібні гуртові ціни демонструють зниження ціни дизельного пального на 0,62 грн. Бензин знизився на 0,21 грн за літр. Про це інформує видання enkorr.

На заправках ціни або залишилися на місці або ж знизилися. Середні по Україні показники зниження ціни на бензин за тиждень склали – 0,05 грн, а ДП – на 0,07 грн.

Усереднена ціна бензину марки А-92 враховуючи всі АЗС України, складає 29,48 грн, усереднена ціна на А-95 30,21 грн, а ДП на українських АЗС коштує 29,46 грн.

А-95 можна в середньому знизився на п'ять копійок, А-92 знизився на дві копійки. Дизельне впало в ціні в середньому на 7 копійок.

Найдешевше можна заправитися у мережі заправок АЗС SUNOIL, там за А-95 просять 29,34 грн, а дорожче всього на WOG, Shell, Паралель та Рур груп. На цих заправках ціна на "95-й" 30,78 грн.

А-92 можна найдешевше заправитися у мережі АЗС "Катрал", ціну на цю марку тут знизили на 40 копійок за літр. А найнижчу ціну пропонує Sunoil - 28,34 грн.

Компанії WOG, Паралель та Рур груп продають і цю марку пального найдорожче. За літр А-92 тут прийдеться заплатити 30,49 грн.

За словами експертів з консалтингової групи "А-95", взимку ціни на пальне продовжать падіння на хвилі низького попиту.

За словами українських торговців пальним, на грудень залишився надлишок великогуртових партій дизельного палива.

Мінекономіки України 14 грудня публікувало зміни середньої вартості палива. Було визначено граничні цінники для бензина, на рівні 25,78 грн, та дизеля – 23,13 грн за літр. Автозаправки не можуть підіймати ціну на літр бензину вище, ніж на 30,78 гривні, а на дизель – 30,13 гривні.

Які ціни на пальне у Європі

Ставки на нафту на світових ринках залишилися на рівні 74 долари за барель.

Цікаво, що у Європі ціна на автомобільне пальне також знижується. Наприклад, у Чеській Республіці, наразі А-95 коштує 35,45 крони, що в перерахунку на гривню дорівнює 44,66 грн за літр.

Ціна подешевшала понад 31-32 українських копійок.

А у Польщі з 20 грудня акциз на пальне в країні встановлено на мінімальному у ЄС рівні. Споживчі ціни у Польщі зросли у жовтні у річному порівнянні на 6,8%, досягнувши за останні 20 років рекордного значення. У п'ятницю ціни на бензин та дизельне паливо у Польщі були близько євро за літр.

Нагадаємо, що Кабіну можуть повернути право стримувати націнку на соціальноважливі продукти.

Нагадаємо, що АЗС змушені були знизити ціни на бензин та ДП через ліміт встановлений Мінекономіки.

Нагадаємо, що у листопаді ціни на автомобільне пальне знизились.