В Сенаті США пропонують застосувати санкції проти російського "Північного потоку-2" та посилити обороноздатність України

Оборонний бюджет Сполучених Штатів, за який Сенат країни проголосував у середу, 15 грудня, виявився неприємною несподіванкою для України, оскільки в документі не передбачається жодних санкцій проти одіозного російського газопроводу "Північний потік-2", який ставить під загрозу енергетичну безпеку країни. Втім, наразі у Сенаті зареєстровано новий законопроєкт під назвою "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони", автори якого пропонують завдати санкційного удару по компанії-операторові газопроводу Nord Stream AG. Відповідний документ було опубліковано на сайті комітету сенату з міжнародних відносин.

Скріншот: foreign.senate.gov

В українському "Нафтогазі" законопроєкт зустріли мало не оплесками. Зокрема, голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко зауважив, що введення санкцій проти "Північного потоку" стане превентивним заходом для стримування російської агресії. За його словами, законопроєкт став результатом спільних зусиль як українських політиків, так і вищого керівництва компанії.

"Тому ми очікуємо, що The Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act буде проголосований обома палатами американського Конгресу та підписаний президентом Джозефом Байденом. Нафтогаз як національна компанія докладає до цього максимум зусиль", - зазначає Вітренко.

Примітно, в ухваленому Сенатом оборонному бюджеті на 2022 рік передбачено 300 мільйонів доларів для України - ці гроші мають бути спрямовані на підтримку ЗСУ. Новий законопроєкт передбачає збільшення цієї допомоги ще на 150 мільйонів. Росію в контексті документу його автори пропонують офіційно визнати "державою-терористом".

"Оскільки Україна стикається з черговим нарощуванням російських військ біля своїх кордонів та загрозою вторгнення в середині січня, Сполучені Штати мають зробити все можливе прямо зараз, щоб стримати Росію та забезпечити Україну постачанням та підтримкою, яких вона потребує, щоб захистити себе", - вважає сенатор Джим Ріш.

Варто зауважити, що в травні 2021 року США відмовилися застосовувати санкції проти "Північного потоку-2" заради того, щоб зберегти дружні відносини з Німеччиною. Втім, тоді було досягнуто домовленостей між президентом США Джо Байденом та тодішньою канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, за яких газопровід не мав використовуватися Росією в якості енергетичної зброї проти України.

Нагадаємо, в Європарламенті закликають Німеччину згорнути газопровід "Північний потік-2" в разі російської агресії проти України.

Нагадаємо, в Європі планують перебудувати енергетичні ринки так, щоби довгострокові газові контракти стали непотрібними вже у 2049 році.

Нагадаємо, в МЗС Німеччини вимагають привести "Північний потік-2" у відповідність до європейського законодавства та застерігають Росію від подальшої агресії щодо України.