ПриватБанк можуть приватизувати за великі гроші

Про приватизацію ПриватБанку мова йде не рік і не два, нещодавно стали заяви про приватизацію державних банків і від регулятора, голови НБУ Кирила Шевченка, та від представників самої установи, про що повідомляє видання Bloomberg.

На думку очільника Нацбанку, найреалістичніша дата приватизації ПриватБанка – 2025 рік. Наразі НБУ обговорює процес приватизації ПриватБанку із наглядовою радою та правлінням банку.

"Урядом затверджено стратегію реформування банків держсектора, в якій і передбачено зменшення частки державних банків до 25%", - заявив Шевченко. Він також зазначив, що у одному з варіантів розглядається поділ ПриватБанку на дві структури: на bad-банк та good-банк.

Одна зі структур bad-банк буде займатися непрофільними послугами, успадкованими портфелями та судовими справами.

Одна зі складових успішної приватизації – робота з проблемними кредитами. Якщо рівень проблемних кредитів дуже високий, ніхто не буде купувати такий банк, - зазначив Шевченко.

"На початок листопада середній показник непрацюючих кредитів (NPL) серед банків був 33%, а у держбанків – 50,4%. Істотне зниження частки NPL – це перше, що має передувати приватизації".

Шевченко впевнений, що ніхто не купуватиме банк з невідомими показниками проблемних кредитів. Також має бути зрозуміла система управління.

За словами голови правління ПриватБанку Герхарда Бьоша, у разі прийняття урядом відповідних рішень, Приват Банк може бути приватизований ще раніше, у 2024 році, за досить велику суму.

"Ми плануємо провести приватизацію, якщо акціонер остаточно ухвалить таке рішення у 2024 році. Щодо ціни я думаю, що зараз було б занадто рано і непрофесійно давати публічну оцінку", - заявив Бьош.

На його думку, банк має "дуже високу продажну ціну".

Приватизації підлягають також Укргазбанк та Ощадбанк

Щодо приватизації держустанови Укргазбанк, то вона вже готова до початку приватизації. Шевченко наголосив, що банк підписав першу угоду з IFC щодо залучення кредиту з можливістю конвертації коштів у статутний капітал банку.

"Такий самий напрям, але з ЄБРР, обрав Ощадбанк", - зазначив голова НБУ.

Кирило Шевченко також розповів, що починаючи з 2014 року, держава вклала у державні банки понад 22 млрд грн. На ПриватБанк припадає 155 млрд грн.

Дивідендів держава отримала лише 58 млрд грн за весь час. На думку Шевченка, це сумнівна вигода. Тому краще отримати кошти від приватизації, тому що через дивіденди – не виходить.

Він зазначив, що приватизація потребує ефективної системи корпоративного управління. Для досягнення цієї мети в закон "Про банки і банківську діяльність", від серпня 2021 року внесли низку змін.

Нагадаємо, щоб отримати транш від МВФ уряд погодився на підвищення тарифів, обмеження зарплат та введення нових штрафів

Нагадаємо, що МВФ співпрацюватиме з Україною за новою програмою

Нагадаємо, що уряд дозволить ресторани в Чорнобилі.