Україна отримає 2,3 мільярда євро від Євросоюзу на реалізацію п'яти флагманських ініціатив у сфері економіки та енергетики

Європейський Союз затвердив економічний та інвестиційний план на 2,3 мільярда євро для країн Східного партнерства. В межах цього плану найбільшу підтримку в розмірі 1,93 мільярда євро отримає Україна - ці кошти в якості грантів, гарантій та інших фінансових ресурсів будуть спрямовані на розвиток економіки, підтримку сільського господарства, "зеленої" енергетики, цифрову трансформацію та підтримку сільського господарства, повідомляє урядовий портал.

Перша з цих ініціатив, на яку виділять 1,5 мільярди євро, розрахована на 100 тисяч підприємств, задіяних у сфері інноваційної та зеленої економіки. Зокрема, ініціатива включатиме програми, орієнтовані на доступ малого бізнесу до фінансування.

Друга ініціатива з бюджетом у 100 мільйонів євро стосуватиметься економічної трансформації сільської місцевості - для цього понад 10 тисяч малих фермерських господарств отримають пільгові кредити. З цією метою буде зроблений внесок до Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Третя ініціатива, на яку виділять 30 мільйонів євро, розрахована на модернізацію пунктів перетину кордону шляхом впровадження електронних черг та обробку даних (особливо для вантажних автомобілів), розширення мережі TEN-T, включно з залізничним та автомобільним сполученням між великими містами України та пунктами перетину кордону з країнами ЄС.

Четверта ініціатива з бюджетом у 200 мільйонів євро має сприяти прискоренню цифрової трансформації України - зокрема, модернізації модернізація загальнодоступної ІТ-інфраструктури (сервери, центри обробки даних тощо).

П'ята ініціатива з бюджетом у 100 мільйонів євро розрахована на підтримку "зеленої" енергетики в Україні. Ці гроші будуть виділені Фонду енергоефективності.

Довідково: Східне партнерство – ініціатива ЄС, спрямована на зміцнення відносин з країнами, які не є членами Євросоюзу, але поступово здійснюють політику євроінтеграції. Наразі до таких країн відносяться Україна, Грузія, Молдова, Азербайджан та Вірменія.

Нагадаємо,президент Зеленський розраховує на підтримку європейських прагнень України з боку лідерів Австрії, Іспанії та Бельгії.

Нагадаємо, Володимир Зеленський вважає, що українська політика в питанні вступу до ЄС має бути "нахабною".

Нагадаємо, в Європарламенті закликають Німеччину згорнути газопровід "Північний потік-2" в разі російської агресії проти України.