Стратегія розвитку ВМС України затверджена до 2036 року

За підсумками діяльності року, що минає, командування Військово-Морських Сил України в Одесі показало досягнення та озвучило плани на наступний рік. Інформацію оприлюднив спеціалізований портал АрміяInform.

Очільник військового флоту, командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа ВМСУ розповів про плани зміцнення нацфлоту корветами та іншими кораблями для оборонної міці країни.

Неїжпапа розповів, що так звана корветна програма Ada вже реалізовується, а корпус першого корвета в Туреччині готовий на 75-80%.

"Корпус цього корабля планується добудувати у першому кварталі 2022 року, і до кінця 2022 року цей корабель із деяким оснащенням мають відбуксирувати в Україну на остаточне дообладнання", - зазначив командувач.

Тож, побудова корвету має завершитися у 2023 році, та того ж року початися будівництво другого корвету проєкту Ada.

Нагадаємо, корветний проєкт Ada передбачає побудову Туреччиною стометрового корвета.

Ці корвети будуть оснащені максимальною кількістю протикорабельних ракет.

Це такі ракетні комплекси, як український "Нептун", але й американський Harpoon, турецька Atmaca, норвезька Naval Strike Missile та інші ракети, які зараз тільки розробляються.

Корвет - це корабель, який служитиме в українських водах декілька десятиліть. За цей час можуть бути розроблені нові комплекси.

Перший корвет за проєктом Ada для ВМС України коштуватиме 3,8 мільярда гривень або близько 150 мільйонів доларів.

Також Неїжпапа розповів про те, що наприкінці 2022 року ВМС України отримають один з двох тральників проєкту Sundown. Та про очікуване підписання контракту на будівництво восьми ракетних катерів за британським проєктом.

Було озвучено за які гроші будуть будувати базу МВС у Бердянську. За словами Командувача, кредит Великої Британії передбачає вкладення коштів у побудову бази.

Головну базу для наших ВМС в Чорному морі будуватимуть в Очакові Миколаївської області.

Нагадаємо, що Україна підписала з двома країнами угоду про підтримку ВМФ України. Кредит розміром 1,7 млрд фунтів нададуть уряди Великої Британії та Північної Ірландії.

Окремо було зазначено, що у 2022 році почнеться формування нового роду військ. Вони називатимуться берегові ракетні війська. На озброєнні у нового формування будуть протикорабельні комплекси "Нептун", перший комплекс буде видано вже в першому кварталі поточного року.

Всього ЗСУ планують замовити три дивізіони серійних комплексів "Нептун", а формування берегових ракетних військ в складі ВМС України має відбутись до 2026 року.

Нагадаємо, що Велика Британія та Ірландія інвестуватимуть в ВМС України.

Нагадаємо, ми писали скільки коштуватимуть Україні ракети Великої Британії

Нагадаємо, що Міноборони хоче до кінця року підписати контракт на постачання комплексу протиповітряної оборони з MBDA.