США уникли дефолту, погодивши підвищення боргової стелі до 31,4 трильйона доларів

Дефолту, який 15 грудня загрожував Сполученим Штатам, вдалося уникнути завдяки тому, що Сенат країни все ж таки спромігся ухвалити закон про підвищення ліміту держборгу ще на 2,5 трильйони доларів. Тепер протягом усього 2022 року країна зможе виплачувати за запозиченням, але водночас збільшився й обсяг держборгу - з майже 29 до 31,4 трильйона доларів, повідомляє BBC.

Наразі документ очікує на підпис президента країни Джо Байдена, хоча основні розбіжності між Республіканцями, які виступали проти підвищення боргової стелі, та Демократами - прихильниками такого рішення вдалося тимчасово залагодити.

Варто зауважити, що позиція Республіканської партії з даного питання лишається незмінною: її члени вважають, вважають, що підвищення ліміту держборгу має відбуватися разом одночасно зі скороченням витрат, спрямованих на зменшення дефіциту бюджету та погашення боргу. Втім, домовленості між лідером демократичної більшості (50 сенаторів) в Сенаті Мітчем Макконнеллом та лідером республіканської меншини Чаком Шумером (49 сенаторів) все ж таки вдалося досягти за кілька годин до граничного терміну, встановленого Міністерством фінансів країни.

Примітно, що загроза дефолту постала перед урядом Сполучених Штатів ще на початку жовтня - тоді її вдалося відтермінувати, ухваливши тимчасове рішення про підвищення боргової стелі на 480 мільярдів доларів. Втім, очільниця Міністерства фінансів країни Дженет Йеллен попередила, що проблему "боргової стелі" необхідно вирішити до 15 грудня - в протилежному разі США втратили б можливість здійснювати соцвиплати та сплачувати борги. федерального уряду.

Вже наприкінці 2022 року у США відбудуться вибори до Палати Представників, і тоді, якщо розставлення політичних сил зміниться не на користь Демократів, вони, як пророкують експерти, можуть спробувати знову збільшити ліміт держборгу ще до того, як новий склад нижньої палати Конгресу буде приведений до присяги.

Слід зауважити, що ліміт державного боргу в США був встановлений ще на початку 20 століття - тоді він видавався настільки великим, що досягнення "боргової стелі" (грошовий ліміт, закладений у бюджеті для соцвиплат та сплати боргів уряду) вважалося неймовірним. Однак, в останні десятиліття США демонструють тенденцію, за якої країна витрачає більше, ніж заробляє, через що і виникла необхідність в регулярних позиках.

Нагадаємо, за прогнозом JP Morgan, світова економіка повністю відновиться від наслідків пандемії COVID-19 вже у 2022 році.

Нагадаємо, у МВФ прогнозують, що штам коронавірусу "омікрон" може завадити світовій економіці відновитися після глобального карантину.

Нагадаємо, видання Bloomberg назвало 10 найбільших економічних ризиків 2022 року.