Президент Зеленський розраховує на підтримку європейських прагнень України з боку лідерів Австрії, Іспанії та Бельгії

В рамках кампанії зі збору зобов’язань від європейських союзників про підтримку ними членства України в ЄС президент Володимир Зеленський зустрівся з прем’єрами Австрії, Бельгії та Іспанії. Під час цих зустрічей, які відбулися в рамках саміту "Східного партнерства" у Брюсселі, голова держави просив підтримати майбутній вступ України у ЄС, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зокрема, під час зустрічі з прем’єром Бельгії Александром де Кроо Володимир Зеленський запропонував укласти двосторонню Декларацію про підтримку європейської перспективи України та обговорив можливість участі бельгійських інвесторів у українських інфраструктурних проєктах.

За результатами зустрічі голови держави з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом Зеленський також розраховує на підтримку європейської перспективи України, а також очікує на співпрацю у сфері енергетики та розвитку інфраструктури.

Крім того, прохання офіційно підтримати майбутнє членство України в ЄС президент підняв також у розмові з канцлером Австрії Карлом Негаммером.

Примітно, що на всіх трьох зустрічах обговорювалися також перспективи економічної співпраці, питання безпеки та євроінтеграційні кроки, зроблені на цей час Україною.

Варто зауважити, що зараз європейські перспективи України підтримують вже сім країн-членів ЄС - починаючи з березня 2021 року Декларації про підтримку підписали Польща, Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Хорватія та Словенія, яка приєдналася до них 15 грудня. Тексти підписаних Декларацій наразі не оприлюднюються, втім, відомо, що документи констатують право України на подання заявки на членство в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.

Нагадаємо, Володимир Зеленський вважає, що українська політика в питанні вступу до ЄС має бути "нахабною".

Нагадаємо, Україна втратила змогу купувати зброю у НАТО через застосоване Німеччиною право вето.

Нагадаємо, в Європарламенті закликають Німеччину згорнути газопровід "Північний потік-2" в разі російської агресії проти України.