Кліматичний фонд, який буде збирати екологічні податки та направляти їх на природоохоронні заходи, може запрацювати в Україні вже в 2023 році

В Міністерстві екології анонсують запуск Українського кліматичного фонду на початку 2023 року - втілити в життя цей проєкт раніше не вийде, оскільки у відомстві не встигли запросити відповідні зміни до бюджету до 1 липня поточного року. Про це очільник Мінекології Роман Абрамовський повідомив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Створенню Українського кліматичного фонду, за словами Абрамовського, передуватиме велика робота, оскільки Мінекології потрібно розробити модель, за якою працюватиме нове відомство. Крім того, необхідно створити законопроєкт, після ухвалення якого Верховною Радою фонд буде затверджено.

Зараз, наголосив Абрамовський, Міністерство екології веде перемовини зі Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку, які мають стати інвесторами фонду та збільшити ефект від екологічних податків, які будуть у нього надходити.

"Я вважаю, що це об'єктивно можливо", - прокоментував міністр вірогідність того, що Український кліматичний фонд запрацює вже в 2023 році.

Крім того, Абрамовський зауважив, що на момент створення фонд володітиме сумою у 8 мільярдів гривень - ці гроші будуть отримані коштом екоподатків.

Як відомо, діяльність кліматичного фонду буде стосуватися низки природоохоронних заходів - зокрема, боротьби зі змінами клімату та зменшенню впливу двоокису вуглецю на довкілля. Також на користь кліматичного фонду будуть надходити всі екологічні податки, які зараз платять українці.

Варто зазначити, що кліматичний фонд потрібен для здобуття Україною статусу "кліматично нейтральної" держави в майбутньому. Щоправда, майбутнє це досить далеке - в Мінекології розраховують, що це станеться не раніше 2060 року.

Нагадаємо, через глобальне потепління льодовик Тянь-Шаня може зникнути, що стане причиною нестачі питної води.

Нагадаємо, у Китаї фіксують відключення електроенергії та зупинку виробництва через відключення від енергопостачання.

Нагадаємо, у Єврокомісії запропонували законопроєкт, який зменшить кількість зарядних пристроїв у будинках європейців.