Прем’єр-міністр України заявив про іноземний капітал, який отримають аграрії та промисловці

На форумі UkraineInvest "MAKE in UA" Денис Шмигаль розповів, що в Україну надійдуть інвестиції від іноземних компаній. Це будуть як нові інвестиції, так і повторні - так звані реінвестиції в уже чинні проєкти, повідомляє пресслужба Кабміну.

За словами Шмигаля, агропереробний бізнес та компанії з виготовлення будматеріалів отримають інвестиційні вливання у розмірі 96 млн доларів вже найближчим часом. Двоє іноземних інвесторів днями мають подати заявку на отримання держпідтримки.

Також у межах цієї програми підтримки потенційні інвестиції вже становлять більш ніж два мільярди доларів від 27 інвесторів.

Загальна сума інвестицій на 2022 рік очікується у розмірі 6,5 млрд грн, і, за словами очільника уряду, це будуть найбільші за останні 5 років іноземні вкладення.

Глава Уряду також назвав амбітну, але цілком досяжну мету щодо залучення в українські проєкти до 2025 року до 15 млрд доларів.

Денис Шмигаль розповів про набуття чинності закону про інвестиційну підтримку з певними пільгами, якщо сума інвестицій понад 20 млн євро. Закон передбачає митні, податкові, інфраструктурі та інші пільги. Також він підкреслив роботу, яка проводиться на міжнародному рівні, задля більш сприятливого клімату:

"Уряд України також розпочав масштабну реформу для перезавантаження ринку капіталу. Кабінет Міністрів, ЄБРР, Американська торгова палата та USAID підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо створення організованих національних ринків капіталу та сировинних ринків протягом наступних трьох років".

Денис Шмигаль зазначив основні напрямки, на яких концентрується Уряд і які сприятимуть розвитку економіки та залученню інвестицій:

  • впровадження закону про держпідтримку великих інвесторів;
  • подальша цифровізація та підтримка ІТ-сектору;
  • зменшення впливу держави на економіку через приватизацію держпідприємств, та розвиток концесійного партнерства;
  • підтримка аграрної галузі, яка включає розбудову системи зрошення, а також підтримку проєктів зі значною доданою вартістю;
  • розвиток та запуск індустріальних парків;
  • дешеві та довгі кредити;
  • правильний дизайн ринків.

Також на формі було названо 5 галузей, якими цікавляться інвестори. Це машинобудування, енергокомплекс, ІТ, агробізнес та будівництво.

Шмигаль також зазначив, що стосовно реформування державних підприємств в уряді сподіваються на консультації фахівців Світового банку.

Нагадаємо, що Зеленський пообіцяв видавати гроші, за ренту використаних природних ресурсів, дітям.

Нагадаємо, що в Уряді розповіли, як будуть боротися з олігархами імплементуючи закон.

Нагадаємо, що Велика Британія та Ірландія інвестуватимуть в український морфлот.