Аерокосмічна компанія SpaceX перероблятиме вуглекислий газ з атмосфери на паливо для ракет

Вуглекислий газ в атмосфері, кількість якого через людську діяльність критично збільшилася за останні кілька десятиліть, отримає "право на реабілітацію" - американський аерокосмічний гігант SpaceX озвучив плани щодо переробки вбійчого для клімату CO2 на паливо для своїх ракет. Про чергові амбітні плани в своєму Twitter оголосив Ілон Маск, який лише напередодні став "людиною року" за версією журналу Time - почесного титулу видання удостоїло підприємця за те, що він "прагне врятувати нашу планету та допомогти нам заселити нову".

"SpaceX починає програму з виведення CO2 з атмосфери та переробки його в ракетне паливо", – повідомив Маск.

В контексті цієї новини примітно, що навесні 2021 року Ілон Маск оголосив про заснування призового фонду у розмірі 100 мільйонів доларів, які має отримати винахідник способу викачування вуглекислого газу з атмосфери або океану та перетворення його на паливо. На думку підприємця, автор такого винаходу зробив би надзвичайно вагомий внесок у боротьбу із глобальним потеплінням, за що заслужено отримав би "найбільшу винагороду в історії".

Втім, наразі Маск не озвучив жодних подробиць нової програми від SpaceX, тому поки що невідомо, чи пов'язаний її початок з першими успіхами винахідників, яким Ілон Маск відвів чотири роки на розробку планів боротьби зі змінами клімату.

Варто відзначити, що зараз переважна більшість космічних ракет (за виключенням, можливо, лише британської Skyrora XL, яка зараз лише готується до свого першого польоту) працюють на досить токсичному рідкому паливі, яке ще більше забруднює багатостраждальну атмосферу парниковими газами і викидами CO₂.

На очищеному керосині літає і славнозвісний Falcon 9 від SpaceX; втім, цілком можливо, що улюблений проєкт Маска, багаторазовий космічний корабель Starship, який, за планами, має доставити людей на Місяць та Марс, з часом отримає двигун, який працюватиме на "витягнутому" з атмосфери вуглекислому газі.

Зараз Starship працює на паливній парі метан-кисень. Поглинений з повітря вуглекислий газ можна перетворити на метан шляхом каталітичної реакції з воднем. Водночас атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу, тому з технологією вловлювання CO2 потенційно можна буде налагодити виробництво ракетного палива на Марсі.

Нагадаємо, сумніви у безпеці електромобілів призвели до розслідування проти Tesla та зменшенню статків Ілона Маска.

Нагадаємо, Ілон Маск очікує, що мозковий чіп Neuralink, розроблений його компанією, дозволять тестувати на людях із порушенням мозкової діяльності вже у 2022 році.

Нагадаємо, низькі темпи виробництва двигунів Raptor для ракет Starship загрожують компанії SpaceX банкрутством.