Денис Шмигаль розповів про здобутки листопада, одне з яких – зниження інфляційних темпів

Прем’єр Денис Шмигаль розмістив на своїй сторінці допис, у фейсбук, допис, де похвалився уповільненням інфляційних процесів.

За словами голови уряду, у листопаді поточного року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 10,3% на 0,6%. У жовтня вона становила 10,9%.

Він висловив впевненість, що інфляція надалі сповільнюватиметься, адже на це впливає кілька факторів.

Одним з яких, на думку прем’єра є урожай, який досіяг найвищих показників.

Також є ще кілька факторів, завдяки яким вдалося загальмувати споживчу інфляцію.

"Споживча інфляція і надалі поступово знижуватиметься. Цьому сприятимуть кращі цьогорічні врожаї, корекція цін на світових товарних ринках, порівняно міцний курс гривні 2021 року, вичерпання ефектів низької бази порівняння", - зазначив Шмигаль.

Цікаво, що Нацбанк у останні дні почав поступово зміцнювати гривню, та на 13 грудня встановив довідковий курс на рівні 26, 87 грн.

Також стало відомо, що з січня 2022 року, Нацбанк буде розраховуватиме офіційний курс гривні до іноземних валют та довідкове значення курсу гривні до долара США за оновленою методологією. Це вплине на час видачі курсу, який буде на пів години раніше ніж тепер.

На думку прем’єра важливу роль щодо стримування інфляції стали підписання Меморандуму про співпрацю з місцевими органами влади.

Це знизило інфляційний тиск, адже дало можливість в п’ять разів нижче продавати населенню тепло та гарячу воду.

У листопаді 2021 року споживчі ціни підвищилися на 0,8%. Протягом періоду від січня до листопада інфляція становила 9,4%.

Виступаючи на організованій Європейською Бізнес Асоціацією, Шмигаль також наголосив, що урядовий прогноз передбачає зростання економіки на 4,6% ВВП у 2021 році.

"Ми очікуємо зростання на рівні 4,6% ВВП, незначний рівень інфляції - у показниках Нацбанку це 5+1%, тобто до 6%, у Мінекономіки прогноз трохи вище".

Нагадаємо, що у міжнародному банку JP Morgan дали прогноз, коли економіка відновиться після пандемії.

Нагадаємо, що уряду планують повернути право стримувати націнку на харчові продукти "соціальної" категорії.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила бюджет на 2022 рік, чим потішили урядовці українців.