Українські рекламодавці, які користуються послугами Facebook, з 1 січня 2022 року будуть платити на 20% більше

Слідом за Google розцінки на послуги для українських користувачів підіймає компанія Meta - мова йде про так званий "податок на соцмережі", через який реклама Facebook в Україні з 1 січня 2022 року буде оподатковуватися на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20%. Про зміни, які чекають на українців, йдеться в офіційному повідомленні компанії Meta.

"Із січня 2022 року реклама у Facebook в Україні оподатковується на додану вартість (ПДВ) за чинною місцевою податковою ставкою", - йдеться у повідомленні.

Примітно, що нововведення стосуватиметься рекламодавців, які зазначили Україну в якості параметра "адреса покупця" в особистій адресі або адресі компанії та не довели, що вони є юридичною особою або приватним підприємцем і не додали до облікового запису Facebook номер платника ПДВ.

Варто зауважити, що про 20% подорожчання послуг раніше вже заявив Google: з 1 січня платні сервіси компанії - зокрема, сервіс Google Cloud - для користувачів-фізичних осіб будуть коштувати дорожче. Разом з тим, компанії та підприємства, які володіють бізнес-акаунтами, платитимуть за старою ціною.

Варто відзначити, що "закон про соцмережі" передбачає, що компанії-нерезиденти (до яких відносяться Google, Facebook, Netflix та інші онлайн-сервіси) мають сплачувати до бюджету 20% податок на додану вартість від електронних послуг, що постачаються фізичним особам. Даний закон був ухвалений Верховною Радою та підписаний президентом Володимиром Зеленським влітку 2021 року.

За логікою, наступними про 20% подорожчання послуг мають заявити й інші інтернет-гіганти, які працюють в Україні. Так, відповідно до закону, варто чекати подорожчання наступних електронних послуг:

  • придбання програмного забезпечення;
  • доступ до телеканалів, електронних ресурсів, хмарних послуг та баз даних;
  • рекламні послуги в Мережі.

Нагадаємо, з 2022 року в Україні планують запровадити непрямі методи податкового контролю за прибутками громадян.

Нагадаємо, в уряді планують контролювати та оподатковувати гроші, зароблені українцями неофіційно.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким податкове навантаження на "великий бізнес" збільшиться.