У Китаї фіксують відключення електроенергії та зупинку виробництва через відключення від енергопостачання

Китайська влада ввела обмеження на електроспоживання китайськими фабриками та підприємствами електроенергії. Заводи зупиняють виробництва, щоб не перевищити обмеження на використання енергії яке було встановлено офіційним Пекіном, а мешканці шоковані через обмеження використання електрикою. Про це повідомляє ВВС.

Обмеження та віялові відключення стають нормою для пересічних китайців, яким вимикають вуличні ліхтарі, ліфти, та водонапірні станції, а також кондиціонери. Перебої з електрикою можуть торкнутися майже 100 млн людей.

Чому відбуваються обмеження? Офіційний Китай пояснює це боротьбою з забрудненням навколишнього середовища. По-перше спричинене майбутніми Олімпійськими іграми, які мають пройти у лютому. По-друге, через світові домовленості, щодо зниження викидів парникових газів у атмосферу.

Китай є одним з найбільших у світі країн, за кількістю викидів промислових газів, що змінюють клімат. А за спожитою енергією на одиницю економічної продукції, знаходиться попереду ніж розвинені країни. Президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що має намір довести викиди вуглецю до норми до 2030 року та до нуля до 2060 року.

"Відключення електроенергії в китайських Сучжоу та Куншань (великі технологічні райони) припинило виробництво в 15 тайванських фірмах до кінця вересня. Відключення електроенергії є частиною зусиль Китаю суворо забезпечити споживання енергії та інтенсивність для досягнення вуглецевої нейтральності", - повідомляють тайванські ЗМІ.

За оцінкою Goldman Sachs, перебої з електрикою торкнулися 44% промислової діяльності Китаю.

Через перебої минулого тижня припинили роботу багато заводів, в тому числі які постачають компоненти компаніям Tesla і Apple. У неділю ввечері один з постачальників плат для продукції Apple, компанія Unimicron Technology Corp, заявила, що через обмеження на споживання електрики три її заводу призупинили роботу на п'ять днів - з 26 по 30 вересня.

Основні причини браку електроенергії на півдні Китаю відрізняються від того, що викликає їх на півночі. Південь відчуває брак гідроенергії; північ страждає від різкого зростання цін на вугілля.

Влада північної провінції Ляонін на минулому тижні заявили, що з липня цього року різко впало виробництво електроенергії. При цьому одна з енергетичних компаній заявила, що перебої триватимуть всю зиму, а віялові відключення електрики стануть новою нормою.

Адміністрація провінції Гирін намагається вирішити проблему дефіциту вугілля, закуповуючи його в регіоні Внутрішня Монголія на півночі Китаю.

Китайські віялові відключення - чергова ланка, яка може вилитися у чергову світову кризу. Причини енергокризи у Китаї за прогнозами економістів можуть швидко розповсюдитися на весь світ глобального масштабу.

Росія може зупинити транзит газу через українську ГТС вже цієї зими.

Експерти прогнозують нову світову економічну кризу, та її сумні наслідки для України.

В державній компанії Нафтогаз бракує 123 млрд грн на опалення в зимовий період, чи виділить такі кошти Кабмін.