Хто платитиме податок на земельні ділянки

Завдяки ухваленому закону 5600 депутати хочуть детінізувати сільськогосподарський ринок. Щоб досягти результату, нардепи ввели податок для власників земельних ділянок. Про те, кого і як оподатковуватимуть розповіла нардеп Лариса Білозір на своїй сторінці у Facebook.

У поновленому Податковому законодавстві країни передбачені мінімальні податкові зобов’язання. Вони мають детінізувати сільське господарство.

Податок буде розрахований на тих аграріїв, які не платять податки, а власники городів та дач цей податок омине. Лариса Білозір підкреслює, що також ті аграрії які вже сплачують податок, від МПЗ будуть звільнені.

У Податковий кодекс збираються внести нові зміни та нові грошові збори з аграріїв.

"Ця норма абсолютно ніяк не вплине на тих аграріїв, які обробляють землю, продають урожай та офіційно сплачують усі податки", - зазначає Білозір.

Таким чином тим українцям, які віддають землю в оренду аграріям, що сумлінно сплачують податки за користування ділянками, хвилюватись також не варто. Водночас МПЗ доведеться платити аграріям, які сплачують із 1 гектара менше ніж 1100 гривень податків"

Мінімальне податкове зобов’язання складається з податка на землю, збору з доходу від продажу урожаю, податку на доходи фізичних осіб та військового збору з зарплати найманих працівників.

У разі, якщо сума менша від зазначеного зобов'язання, то орендодавцю потрібно доплатити до бюджету суму, якої бракує.

За даними, які наводить депутатка, наразі в Україні 8 млн га землі знаходиться у власності, право на яку не оформлене офіційно.

"Мінімальне податкове зобов’язання доведеться щорічно платити тим фермерам, які сплачують із 1 гектара менше ніж 1100 гривень податків", – розповіла Лариса Білозір.

Це означає, що уряд розраховує зібрати з селян, які обробляють свої паї або здають їх в оренду, понад 10 мільярдів гривень.

Цікаво, що критики законопроєкту висловлюють думку, що завдяки законопроєкту держава хоче позбутися власників земельних паїв, а також малого й середнього агробізнесу. Нові податки будуть вигідні агрохолдингам, які переважно обробляють орендовану у селян землю.

Аграрії побоюються, що власників паїв фактично спонукатимуть продавати свою землю великим агровиробникам.

Нагадаємо, нещодавно прийнятий "ресурсний" закон вплине на спадкоємців.

Нагадаємо, економіст пояснив, чому хороша ідея уряду може піти не тим шляхом.

Нагадаємо, українці можуть повернути частину сплаченого податку, якщо подадуть документи про певні витрати.