В Microsoft анонсують появу власного метавсесвіту та вважають, що віртуальне спілкування скоро замінить відеочати

Відеоконференції, можливість створення яких користувачам надають Zoom и Skype, добряче прислужилися людству під час пандемії та суворих карантинних обмежень по всьому світі. Втім, їхня епоха минає - вже за яких-небудь 2-3 роки люди віддаватимуть перевагу віртуальним зустрічам у метавсесвітах, кількість яких лише зростатиме. Такої думки у своєму блозі припустився засновник Microsoft Білл Гейтс.

"Передбачаю, що протягом наступних двох-трьох років більшість віртуальних зустрічей переміститься від сіток зображення 2D камери до метавсесвіту, 3D-простору з цифровими аватарами. І Facebook, і Microsoft нещодавно оприлюднили свої бачення цього, що дало більшості людей уявлення про те, як це виглядатиме", - зазначає Гейтс.

Технологічно метавсесвіти розвиватимуться дуже швидкими темпами, тому люди, які зараз скептично ставляться до ідеї віртуального спілкування у подібному форматі, будуть приємно вражені вже у найближчі роки. Разом з тим, за словами Гейтса, можливість користування метавсесвітом передбачає наявність у користувача спеціального обладнання на кшталт окулярів VR-реальності та рукавичок для захоплення руху. Втім, і в цьому випадку ситуація змінюватиметься досить швидко - принаймні, Гейтс анонсує, що згадані пристрої від Microsoft з'являться на ринку вже у 2022 році.

"Microsoft планує випустити проміжну версію наступного року. Вона буде послуговуватись вашою вебкамерою для анімації аватара, який використовується в поточному налаштуванні 2D", - розповів засновник Microsoft.

Білл Гейтс скористався можливістю протестувати систему створення 3D-аватарів. Фото: gatesnotes.com

Варто зауважити, що Microsoft давно працює над створенням власного метавсесвіту. В компанії анонсують, що він отримає назву Mesh та стане доступним "будь-якій людині та через будь-який пристрій" вже у першій половині 2022 року. Очікується, що на початковому етапі це буде всього лише стандартний віртуальний простір для проведення зустрічей та масових заходів, проте згодом необхідний набір фірмових пристроїв надасть змогу створювати окремі простори як компаніям, так і окремим користувачам.

Примітно, що "фішкою" від Microsoft має стати згаданий 3D-аватар, який дозволить користувачам відвідувати віртуальні заходи, не використовуючи вебкамеру - їх міміку та жести імітуватиме штучний інтелект. Він же буде виконувати функції перекладача в тому випадку, якщо учасниками розмови виступатимуть вихідці з різних країн.

Нагадаємо, фахівці з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери.

Нагадаємо, у метавсесвіті гри The Sandbox створили та продали за понад півмільйона доларів віртуальну яхту.

Нагадаємо, компанія-власниця метавсесвіту отримає надприбутки та змінить ставлення людей до реального світу.