Гроші на закупку нових партій вакцини виділив Світовий банк та ЄІБ

Новий штам COVID-19 "Омікрон" крокує планетою, в Україні продовжується масова вакцинація. Світовий банк погодив додаткове фінансування у 150 мільйонів доларів США для ініціативи "Екстрене реагування на Covid-19 та вакцинація в Україні". Про це йдеться у повідомлені на сторінці Світового Банку.

Кошти мають запобігти загрозі пандемії та посилити медичну галузь в цілому. З цієї суми 120 млн доларів піде на закупку 16,5 млн вакцин. Цього достатньо на вакцинацію 20% українців.

За повідомленнями очільника міністерства охорони здоров’я Віктора Ляшка, кількість українців, які вже отримали обидві дози досягла цільового орієнтира для України у поточному році, визначеного ВООЗ – 40% населення.

Крім того, за даними Світового банку, решта коштів - 30 млн доларів - мають виділятися на комунікативні, інформативні та інші аспекти.

Попри те, що Ляшко звітує про 40% вакцинованих громадян, за словами регіонального представника Світового банку Арупа Банерджі, рівень вакцинації в Україні досить низький, у порівнянні з іншими країнами Європи.

"В Україні досі найнижчий рівень вакцинації серед країн Європи. Через те високого рівня досягають втрати та економічний спад. Це дедалі більше погіршується, через нові штами захворювання", – сказав Банерджі.

На його думку, слід виділяти більше коштів підвищення обізнаності людей, які вагаються щодо необхідності вакцинації.

Крім того, кошти на посилену боротьбу з коронавірусною хворобою у розмірі 50 млн євро перерахував Європейський інвестиційний банк 10 грудня. Про це повідомляється на сторінці МОЗ України. Гроші також мають пустити на закупівлю вакцини на 2022 рік.

ЄІБ перерахував кошти у вигляді кредиту, який має зміцнити медичну систему на шляху з коронавірусною хворобою.

Ця фінансова операція є частиною загальної ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19.

Очільник представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон, зазначив:

"Пандемія COVID-19 все ще є загрозою номер один в світі. Фінансування медичної сфери на закупку вакцин у розмірі 50 млн євро має досягти збільшення рівня вакцинації серед населення".

Варто зазначити, що Світовий банк вже виділяв Україні кошти на боротьбу з коронавірусом. Це були проєкти "Екстрене реагування на Covid-19 та вакцинація в Україні" та "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей". Сума сягала 155 мільйонів доларів. А вся сума допомоги, від початку пандемії від світового банку сягнула 1,8 млрд доларів.

Нагадаємо, що стала відома інструкція, яка має допомогти українцям отримати тисячу за вакцинацію.

Нагадаємо, що у МОЗ розповіли, кому передусім дістанеться бустерна доза вакцини

Нагадаємо, що через новий штам коронавірусу "омікрон" світова економіка може знову рухнути.