Альткоїни зухвало гарцюють перед біткоїном: чи поступиться лідерством основна криптовалюта

Падіння біткоїна до $42 000 знищило його відкритий інтерес і ліквідувало велику кількість трейдерів з кредитним плечем. Багато альткоїнів також знизилось в ціні, але частина аналітиків вважає, що деякі альти можуть позмагатися за першість у широкому прийнятті.

Коли ціна BTC швидко знижувалася, відбулося значне зниження відкритого інтересу до BTC на біржах деривативів, як підкреслюється в нещодавньому звіті Delphi Digital.

У звіті відзначається 50-відсоткове зниження відкритого інтересу після останнього спаду ринку, оскільки позиції на довгі позики з надлишковим кредитним плечем були знижені.

Останнім часом з’явилося багато альткоїнів-новачків, популярність яких зростає шаленими темпами. Увагу трейдерів не могли не привернути токени-меми, шалена популярність подекуди перевищувала популярність біткоїна.

Та й Етереум Віталіка Бутеріна після впровадження рішень щодо масштабування мережі стає дедалі привабливішим.

Останні досягнення стосуються рішення ZK-rollups, яке дозволяє масштабуватися блокчейну Ethereum та робити плату за газ, себто за транзакцію, дешевшою.

Масштабованість Ethereum роками була предметом дискусій у екосистемі, насамперед через високі комісійні та перевантаження мережі в періоди пікового попиту.

Останнє рішення - це накопичувальні блоки з нульовим розголошенням ZK-rollups, це форма масштабування, яка виконує обчислення поза ланцюгом і створення криптографічних доказів, які називаються ZK-SNARK, після чого передає їх у базовий блокчейн.

Нові розробки та рішення мережі ЕТН пожвавлюють мережу, та роблять прогнози більш привабливими для користувачів. Спільнота Ethereum сподівається, що ZK-Rollups, Optimistic Rollups і шарди мережі допоможуть масштабувати блоків для масового впровадження.

За останній рік Ethereum наростив частку ринку з 17% до 20,8%.

Проте для біткоїн-оптимістів – все не так вже й погано. Як стверджують аналітики ринку, хоча досвід обвалу ВТС був неприємним для трейдерів, аналітики припустили, що подібні події є корисними в довгостроковій перспективі та стануть поштовхом для подальшого підйому.

У звіті Delphi Digital йдеться:

"30-денне зниження відкритого інтересу для BTC досягло рівнів, які раніше сигналізували про формування дна (або не надто далеко)".

За словами Бена Ліллі, співзасновника Jarvis Labs, ціна біткоїна, ймовірно, "затримається в цьому торговому діапазоні принаймні до кінця місяця", головним чином через той факт, що 31 грудня відзначається "найбільший відкритий інтерес".

Багато аналітиків очікують, що після досягнення дна, біткоїн почне новий рух догори. Криптоаналітик Rekt Capital зазначає:

"Загалом BTC зараз консолідується у двох ключових EMA. Так само як і в травні 2021 року. Тривала стабільність цін і консолідація між цими двома EMA передуватиме продовженню нового макротренду".

Загальна ринкова капіталізація криптовалют, на час написання статті, становить 2,2358 трильйона доларів, а рівень домінування біткоїна становить 41,3%. Етереум має частку ринку у 21,2%, згідно з даними CoinMarketCap.

Нагадаємо, що мільярдер Баррі Стерлінгт вважає, що біткоїн кращий за долар США.

Нагадаємо, що за кілька годин біткоїн втратив понад 20% своєї ціни, причини та наслідки.

Нагадаємо, що Twitter назвав 10 найпопулярніших криптовалют.