Після 40-річної перерви в NASA планують відправити дві місії на Венеру до 2030 року

Карколомні проєкти висадки людини на Марсі та подальшої колонізації Червоної планети останнім часом слідують один за одним, проте Венера в останні десятиліття лишається на периферії уваги науковців. Чому так сталося, адже відстань від Землі до Венери набагато менша, ніж до Марсу, а отже, дістатися другої від Сонця планети було б набагато простіше?

Річ у тому, що Венеру недарма називають "пеклоподібною планетою" - температура на її поверхні сягає 500 градусів за Цельсієм та робить її найгарячішою планетою Сонячної системи, а щільні хмари із сірчаної кислоти та сірчаного газу не дають "роздивитися" її геологічні особливості. Разом з тим, у 2028 та 2030 роках в NASA збираються відправити до Венери одразу дві місії загальною вартістю у мільярд доларів для того, щоб за допомогою сучасних технологій більш детально дослідити планету і з'ясувати деякі цікаві особливості, повідомляє видання Science Focus.

Перша за часом відправки місія матиме назву Davinci+ та завдання глибоко дослідити атмосферу "сестри Землі", зібрати дані щодо того, як формувалася планета та чи мала вона на початку своєї еволюції океан. Крім того, Davinci+ дослідить геологічні особливості Венери, за якими вчені зроблять висновок щодо того, чи відбувається на планеті рух тектонічних плит.

Veritas, місія 2030 року, складе географічну карту Венери та збере дані, на основі яких вчені нарешті дізнаються, чому Земля і Венера настільки різні не зважаючи на те, що, за логікою, мали б бути подібні одна до одної.

"Вражає те, як мало ми знаємо про Венеру, але сукупні результати цих місій розкажуть нам про неї - від хмар на небі до вулканів на її поверхні й аж до самого ядра", - вважає Том Вагнер з підрозділу планетної науки NASA.

Нагадаємо, Китай планує висадку місії на Марсі вже у 2033 році.

Нагадаємо, NASA профінансує розробку проєкту нової космічної станції, створенням якої займатимуться три приватні компанії із США.

Нагадаємо, супутник "Січ-2-30" дозволить Україні не лише економити, а й заробляти гроші.