Азбест містить канцерогени, які викликають важкі захворювання

В Україні розглянуть відмову від небезпечного мінералу, який заборонено до використання у понад 70 країнах світу, через серйозний вплив на здоров’я. Відповідний законопроєкт з’явився на сайті Верховної Ради.

Чим шкідливий азбест

За даними численних досліджень, усі форми азбесту мають ризики для людини, через вміст канцерогенів. Контактуючи з цим мінералом, ризик отримати онкологічне захворювання надзвичайно великий. У багатьох країнах від азбесту давно відмовилися, але в Україні казахстанські лобісти відстоюють свої інтереси.

Азбест використовується при виготовленні шиферу та теплоізоляційних матеріалів у будівництві, в цілому через свою міцність та непровідність тепла. Азбест може витримувати температуру до 1 500 градусів за Цельсієм.

Вважається, що через контакт з цим мінералом у людей може виникнути такі хвороби як фіброз легень, мезотеліома, рак легень, гортані та яєчника. Щорічно від впливу шкідливих волокон азбесту у світі гине понад 100 тис. людей.

Де видобувають хризотил та як використовують в Україні

Найбільші видобувачі азбесту це Казахстан та Росія. Україна щорічно імпортує мінерал з Казахстану.

За даними "Українського хризотилового об’єднання", використовують мінерал в Україні у ТОВ "Краматорський шифер". Директор та власники цього підприємства і є представниками асоціації.

Юрій Торосян директор "Краматорського шиферу" та Петро Пожарко директор ТОВ "Укрпромінвестиція", власник цього підприємства.

Казахстанські чиновники схиляють українських депутатів до відмови від заборони на використання азбесту.

Це питання навіть обговорювалося під час засідання Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва.

Після того, представники Казахстану заявляли про позитивні перемовини та відтермінування заборони азбесту в Україні.

Проте за умовами Угоди з ЄС, Україна має відмовитися від цього мінералу у будівництві.

Невдовзі нардепи знову голосуватимуть за норму закону, яка забороняє азбест.

Відомо, що з 2014 року Україна почала говорити про наміри заборонити азбест. У 2017 році МОЗ уже видавав відповідний наказ.

Нагадаємо, що безплатні пластикові пакети в Україні заборонять вже в грудні.

Нагадаємо, що в Міненерго пропонують тимчасово відстороняти керівництво енергокомпаній в разі вчинення ними порушень

Нагадаємо, як Нацбанк планує захистити боржників від колекторів.