Стала відома інструкція, яка має допомогти українцям отримати та використати тисячу від Зеленського

У Кабміні затвердили порядок, користуючись яким вакциновані українці можуть отримати тисячу гривень. Також було оприлюднено перелік банків, які видаватимуть спеціальні картки, та перелік сфер, у яких можна використати згадані кошти.

Скільки виділено коштів

На реалізацію проєкту було виділено вісім мільярдів гривень з державного бюджету країни. Гроші можна буде отримати починаючи з 19 грудня, а скористатися ними - впродовж чотирьох тижнів.

Нагадаємо, на допоміжну тисячу гривень можуть розраховувати лише ті українці які зробили щеплення від коронавірусу, та ті, хто зареєструється у додатку "Дія". Окрім того, необхідно згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку.

За даними Мінцифри, на початку грудня сертифікати генерували по 30 тисяч осіб на день. У день старту програми, 19 грудня, у Дії має з’явитися додаткова вкладка "еПідтримка", де також слід зареєструватися.

Після реєстрації користувач обиратиме з переліку банк, в якому замовлятиме свою віртуальну картку. Віртуальна картка спочатку буде тільки в Дії, але банк українці зможуть обрати самі. Таку картку для отримання віртуальної тисячі можна отримати у відділенні банка, після чого "Дія" підтягне її, і в додатку вже не треба буде реєструватися.

Заступниця мінекономіки Ірина Новікова порадила українцям подати заявку до 29 грудня, щоб отримати гроші ще до кінця поточного року.

"Щоб отримати кошти у цьому році, варто подати заявку у Дії до 29 грудня".

Михайло Федоров зазначив, що станом на 10 грудня українські банки вже випустили понад 300 тисяч віртуальних карт для проєкту єПідтримка.

Карти відкривають Монобанк, Абанк, Альфа-банк. Решта банків, за словами Федорова, поки проходять процес підключення.

Куди витрачати гроші на картці

Відомо, що віртуальну вакцинальну тисячу можна витратити у певних сферах - для придбання квитків у кінотеатри, театри, музеї та на концерти; придбати книги чи розрахуватися у спортзалі, купити на поїздки залізничним транспортом.

Витратити гроші можна буде лише на український бізнес.

Якщо їх не витрачають, гроші повертаються державі, а рахунок закривається.

"Для того, щоб підключитися до цієї послуги, бізнесу не треба якісь додаткові реєстрації. Це буде визначатися лише по mcc-код", - зазначив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік на брифінгу.

Якщо немає Дії?

Поки що гроші можна отримати лише з додатком Дія. Але зараз розробляють альтернативний механізм нарахування, яким можна буде скористатися у третьому кварталі 2022 року.

Нагадаємо, що Прем'єр Шмигаль пояснив, звідки будуть брати 1000 гривень за щеплення.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2021 року платня педагогів в Україні зросте на 8,4%.

Нагадаємо, ми писали на що можна буде витратити гроші з "економічного паспорта" Зеленського