Міністр фінансів Сергій Марченко заявив про концепт нового непрямого оподаткування

В Україні вже четвертий місяць триває податкова амністія, яка мала заохотити бізнесменів, які заробили свої статки в тіні, задекларувати їх, сплативши мінімальну податкову ставку. Що буде після закінчення річного періоду податкової амністії, розповів міністр фінансового департаменту, Сергій Марченко.

Він заявив, що після того, як завершиться відведений державою термін, податкова почне перевірку та впроваджуватиме непрямі методи оподаткування.

"Після декларування одразу будуть впроваджені непрямі методи оподаткування. Ми розробляємо відповідний законопроєкт, концепт фактично готовий", - заявив глава Мінфіну.

Що означають непрямі методи оподаткування. Наприклад, буде проведено аналіз операцій фізичних осіб та проведено оцінку задекларованих доходів та придбання об'єктів нерухомості або дорогих речей. У разі, якщо придбання є, а доходи незадекларовані, то податкова стягуватиме додаткову плату за несплачені податки.

Міністр наголосив, що у разі купівлі великого (понад 120 кв.м.) об'єкта нерухомості, якщо немає задекларованих доходів, то й податки відповідно не сплачені. Тому держподаткова проводитиме аналіз та нараховуватиме несплачені податки.

Податки будуть нараховані на різницю між тими сумами, які були задекларовані, та вартістю покупки.

Система, за словами міністра, працюватиме в автоматичному режимі: доходи українців будуть перевіряти починаючи з 1995 року, потім їх будуть підсумовувати та оцінювати, чи були сплачені податки, або чи скористалися українці податковою амністією, щоб "обнулити" свої доходи.

Згідно з інформацією від голови Комісії парламенту з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, від початку податкової амністії доходи задекларували на суму 250 млн грн, а в держбюджет потрапило 10,4 млн грн у вигляді податків.

Нагадаємо, що 1 грудня у Верховній Раді Зеленський розповів про створення економічного паспорта для українських дітей.

Нагадаємо, що українці "підсіли" на швидкі кредити: скільки вже заборгували.

Нагадаємо, що "податковий" законопроєкт №5600 змінить чинне законодавство.