Як реформа вплине на Укроборонпром

Український уряд, в рамках реформи оборонного комплексу ухвалив історичне рішення, визначивши долю "Укрборонпрому". На своїй офіційній сторінці державний концерн повідомив про рішення, яке було ухвалене 9 грудня під час засідання Кабінету міністрів.

Впроваджуючи реформи оборонно-промислового комплексу Кабмін перетворив державний концерн на акціонерне товариство, та визначив, що 100% акцій буде контролювати уряд України.

Також у Кабміні вирішили реорганізувати 43 стратегічні підприємства, з яких складається концерн у господарські товариства з цілковитим контролем держави.

Підґрунтям до реформ став закон №1630-ІХ "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", підписаний президентом Зеленським ще на початку жовтня.

Мета регулювання оборонного комплексу полягає у підвищенні обороноздатності нашої країни. Також на меті забезпечення економічної та оборонної безпеки.

В Уряді вважають, що корпоративна модель управління на підприємствах оборонного комплексу забезпечить краще регулювання та дозволить осучаснити оборонний комплекс згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), – що дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та політичний тиск

Також очікується, що з’явиться можливість швидше впроваджувати сучасні технології у виробництва, щоб виробляти високотехнологічне озброєння та військову техніку для потреб нашої армії.

Крім того, реформа дасть можливість створювати нові спільні проєкти з іноземними партнерами та залучати інвестиції та модернізовувати ОПК.

Раніше стало відомо, що авіавиробники військового напрямку за поточний рік збільшили обсяги виробництва на 40%.

Також "Укроборонпром" повідомляв, що для десантників ЗСУ на початку грудня було передано шість мобільних мінометних установок БАРС 8 ММК розробки та виробництва ДП "Укроборонсервіс", що входить до складу Укроборонпрому.

Нагадаємо, що у КрАЗі сповістили, що виготовлять тисячу вантажівок для армії США

Нагадаємо, що у Міноборони хочуть скоротити термін строкової служби.

Нагадаємо, що "Спецтехноекспорт" на військовій виставці в Єгипті уклав новий контракт.