В Україні з'явиться університет, який готуватиме ІТ-спеціалістів та ІТ-підприємців

Київська школа економіки разом із IT-бізнесменом Сергієм Токарєвим запускають спільний проєкт - SET Univercity, який стане першим в Україні вищим навчальним закладом, де готуватимуть майбутніх "айтішників". Двері закладу мають відкритися вже у 2022 році, а його презентація відбулась у Києві 7 грудня, про що на своїй сторінці в Facebook повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федорів.

"Сьогодні в Україні презентували новий технологічний університет, який інвестуватиме в стартапи студентів, — SET University, який запустять у 2022 році. Випускники будуть не лише ІТ-спеціалістами, а й ІТ-підприємцями, які вміють пітчити ідеї, розробляти бізнес-плани та запускати свої проєкти", - розповів голова Мінцифри.

За словами Федоріва, сучасний підхід до освітнього процесу дозволить працевлаштувати всіх молодих спеціалістів одразу після випуску. При цьому випускники-стартапери отримають можливість знайти інвесторів просто під час захисту дипломної роботи, в якості якої виступатиме презентація власної ідеї. Варто зауважити, що найбільш обдаровані та ініціативні студенти зможуть почати втілювати свої проєкти просто під час навчання, оскільки на базі SET Univercity, діятиме венчурна студія.

Працюватиме "університет для айтішників", в якому, зокрема, навчатимуть Artificial Intelligence, Machine Learning, Big Data та Internet of Things, на базі Київської школи економіки, причому вступити до нього зможе кожен.

Варто відзначити, що нові працівники потрібні українській ІТ-галузі, як повітря - потрібні настільки, що компанії готові "з нуля" і власним коштом навчати майбутніх спеціалістів з інформаційних технологій та набирають навіть людей, які не мають базової технічної освіти.

Так, за даними Мінцифри, галузь потребує близько 30 тисяч працівників на рік, хоча зараз річний приплив нових фахівців в IТ складає близько 20 тисяч спеціалістів щорічно. Нещодавно Михайло Федоров заявляв, що ІТ-освіта потребує реформування, яким займеться спеціально створена робоча група. Ця ж група розроблятиме законопроєкт, який дозволять ринку праці в даній галузі розвиватися й надалі.

"Одна з цілей Мінцифри — до 2024 року збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Ми хочемо, щоб Україна стала найбільшим ІТ-хабом у Східній Європі", - вважає очільник відомства.

Нагадаємо, нестача кадрів в українській IT-індустрії складає від 50 до 100 тисяч осіб.

Нагадаємо, протягом 2020 року IT-галузь принесла 5 мільярдів доларів для економіки України.

Нагадаємо, Україна у 2021 році стала найкращою країною для ІТ-аутсорсингу.