МОЗ розширив перелік професій, представники яких не будуть допущені до роботи в разі відмови від вакцинації

В Україні збільшилася кількість професій, представники яких не будуть допускатися до роботи без наявності сертифікату про вакцинацію від COVID-19. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я, за яким таких працівників відсторонятимуть від роботи без збереження заробітної плати, набув чинності в четвер, 9 грудня.

Таким чином, лави освітян та держслужбовців, які зіштовхнулися з дією наказу місяць тому, поповнили:

  • співробітники відомчих установ, які керуються центральною владою (державні заводи та підприємства);
  • співробітники закладів, які надають соціальні послуги;

Примітно, що згідно з наказом МОЗ, від обов'язкової вакцинації звільняються лише ті особи, які мають індивідуальні протипоказання до неї - втім, наявність таких протипоказань необхідно буде довести за допомогою відповідної медичної довідки. При цьому співробітники, які отримали одну дозу протиковідного препарату, відсторонятися від роботи не будуть, оскільки не вважатимуться особами, які ухиляються від обов'язкової вакцинації.

Варто зауважити, що станом на 10 грудня повний курс вакцинації в Україні пройшли 29,48% населення. Щеплення однією дозою наразі наявне у 33,76% громадян. При цьому "в лідерах" за кількістю вакцинованого населення наразі знаходяться Київська, Полтавська, Дніпропетровська та Черкаська області, де кількість дорослого вакцинованого населення наближається або вже перетнула позначку у 50%.

За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, чергова хвиля пандемії очікує на Україну вже наприкінці січня 2022 року - вона, прогнозовано, триватиме до березня, але не матиме таких катастрофічних наслідків, як попередні, саме через те, що відсоток вакцинованого населення суттєво зріс.

Нагадаємо, частина українців зможе отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19 у середині січня 2022 року.

Нагадаємо, Єврокомісія пропонує стандартизувати "ковідний" сертифікат для всіх країн ЄС та зробити бустерну дозу вакцини обов'язковою.

Нагадаємо, уряд схвалив посилення карантинних обмежень для відвідувачів і працівників громадських закладів у "жовтій" карантинній зоні.