Авіалайнер, який зможе долати велетенські відстані, виробила компанія Airbus

Компанія Airbus повідомила про вихід на завершальну стадію у збірці свого нового літака A321XLR. Революційні рішення, які були використані при створенні літака дозволять йому робити авіаперевезення відстань до 8700 км. Про це повідомляється на сайті компанії.

Літак зможе подолати відстань від аеропортів східного узбережжя США до середніх європейських міст, йдеться у повідомленні. На думку конструкторів та керівництва компанії, такі технічні показники дозволять говорити про революцію на ниві авіаперевезень.

A321XLR. Фото: скриншот Airbus

Модифікація XLR звучить англійською як Extra Long Range – дуже великий діапазон (дальність). Airbus завершив лише структурне складання літака, після чого лайнер необхідно оснастити обладнання, у тому числі додатковим для запису даних під час випробувань.

Тепер можна буде дістатися зі столиці України до Нью-Йорка, Торонто, Мадагаскара, Сейшел, Шрі-Ланки без пересадок та дозаправок.

A321XLR. Фото: скриншот Airbus

Чи є потреба у такому літаку?

Наразі літаки, які мають найбільшим попитом здійснюють невеликі або середньої відстані рейси, всі вони є вузькофюзеляжними.

Між континентами літають широкофюзеляжні літаки з двома проходами та збільшеною кількістю місць. Через це авіакомпанії не можуть відкривати більше прямих маршрутів на далекі відстані, адже виникає проблема, як завантажити великий літак із кількістю місць від 250.

A321XLR. Фото: скриншот Airbus

A321XLR має закрити цю прогалину, яка з’явилася після того, як Boeing більше не виготовляє літаки подібного класу.

Літаки меншого розміру заповнити простіше, а отже й отримати прибуток від перевезень. У Airbus буде до 200 місць.

У задній частині фюзеляжу Airbus встановив додатковий паливний бак, який вміщує 12 900 літрів палива.

A321XLR. Фото: скриншот Airbus

З 2023 року він забезпечить безпрецедентну Xtra Long Range на 15% більше, ніж у A321LR, і на 30% менше палива на одне місце в порівнянні з літаками конкурентів попереднього покоління.

Для пасажирів компанія підготувала новий салон Airspace A321XLR, що забезпечить найкращий досвід подорожей, пропонуючи місця в усіх класах на літаку з одним проходом.

Також виробник збільшив баки для зберігання стоків із туалетів.

Перший політ запланований на 2022 рік, а комерційні постачання – у 2023 році. Щоб прискорити випробування, Airbus випустить одразу три прототипи A321XLR.

Нагадаємо, що українська рятувальна служба закупить літак для пожежників.

Нагадаємо, що вчені розробили "чорну скриньку" для Землі, скільки ще триватиме наш політ.

Нагадаємо, що вчені закликають зупинити здешевлювати космічні польоти, через шкоду для екології Землі.