Український військово-промисловий комплекс отримав контракт на 40 мільйонів доларів за результатами оборонної виставки в Єгипті

Державна оборонна компанія "Спецтехноекспорт" уклала контракт на суму понад 40 мільйонів доларів під час виставки Egypt Defense Expo-2021, яка на початку грудня пройшла в Єгипті. Про це стало відомо із повідомлення на сайті ДП "Спецтехекспорт".

"Підписана угода передбачає реалізацію спільних проєктів з постачання продукції та послуг українського ВПК", - повідомляє пресслужба підприємства.

Наразі відомо, що контракт за результатами переговорів було укладено "з однією із країн Азії" (конкретна країна не називається). В таємниці тримається також і те, про експорт якої саме продукції українського військово-промислового комплексу йде мова. Втім, враховуючи, що потенціал українських виробників військової техніки та озброєнь в Каїрі, де проходила виставка, представили державне КБ "Луч", приватні "МоторСіч" та ТОВ "ОЛТЕКС", а також київське КБ "Берил", можна припустити, що мова може йти про експорт протитанкових ракетних комплексів або бронемашин.

Зокрема, на виставці були представлені натурні зразки протитанкових ракетних комплексів "Скіф" та "Корсар", макети ракетних комплексів "Вільха" та "Нептун", БПЛА "Сокіл-300", а також макети протитанкових ракетних комплексів "Бар’єр-ВК", "Бар’єр-В" та "Бар’єр-С".

Крім того, за даними видання Defense Express, представники київського конструкторського бюро "Берил" повідомили про підвищену увагу потенціальних покупців до їхньої розробки БТР Oncilla (ТБКМ "Дозор-Б").

Примітно, що увагу потенційних замовників викликав не лише варіант машини з бойовим модулем, який експлуатується ЗСУ, а й спеціалізовані машини на базі БТР Oncilla. Зокрема, машина розмінування з навісною рамкою для виявлення мін та саморобних вибухових пристроїв, а також перспективна машина вогневої підтримки БТР Oncilla Мк2, що озброєна баштою з 90 мм гарматою, які розробляються КБ "БЕРИЛ" спільно з компанією "Міста" з польського міста Стальова Воля.

Нагадаємо, український АвтоКрАЗ виконає оборонне замовлення із США.

Нагадаємо, українські авіапідприємства допоможуть Туреччині створювати сучасні літаки.

Нагадаємо, Україна купуватиме зброю та військову техніку за трирічним планом, який прийшов на зміну застарілому "держоборонзамовленню".