Як реагують акції Tesla на повідомлення про нову справу SEC

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) відкрила справу щодо електромобілів Tesla через заяви споживачів про дефекти сонячних панелей. Про це стало відомо з повідомлення Reuters.

Це вплинуло на стан акцій Tesla Inc., які частково відновили свої втрати після повідомлення у понеділок, 6 грудня. Згідно з даними, раніше акції впали на понад 23%, та коштували $950,50.

Ринкова вартість Tesla також ненадовго впала нижче 1 трлн доларів вперше з того моменту, як компанія досягла цього рівня 25 жовтня, проте на час написання статті вартість акцій почала зростати: зараз вони коштують $1 068,96.

Що трапилось

У понеділок, 6 грудня, Комісія з цінних паперів і бірж оголосила про відкриття справи через дефекти сонячних батарей в електрокарах Ілона Маска.

Скаргу до Комісії направив колишній співробітник Tesla. Він повідомив регулятора, що компанія не попереджає своїх акціонерів та клієнтів про великий ризик пожежі, через недосконалість систем сонячних панелей.

"Tesla не повідомляє своїх клієнтів про те, що дефектні електричні роз’єми можуть призвести до пожежі", - йдеться у скарзі.

Судові суперечки щодо несправних роз’ємів та проблем із сонячною системою Tesla розпочалися кілька років тому.

Однак це не єдина справа щодо компанії Ілона Маска: раніше регулятор почав розгляд безпечності автопілота на електромобілях та висловив занепокоєння щодо можливості водію грати у відеоігри під час кермування.

Аналітик з Wedbush Деніел Айвз вважає, що бізнес сонячних панелей став катастрофою для історії Tesla:

"Волл-стріт, як і раніше, розчарована цим сегментом бізнесу", – сказав він.

Айвз наголосив, що це спричиняє нервозність серед інвесторів, та турбулентність на ринку акцій.

Tesla вже відчувала падіння та волатильність продовжується. 1 грудня акції компанії впали на понад 11%. На ціну акцій впливає й те, що Маск постійно продає свій пакет акцій, а це певним чином впливає на настрої інвесторів. Нагадаємо, Маск пообіцяв продати 10% своєї частки компанії на початку листопада.

Пори те, що аналітики прогнозують подальшу волатильність акцій компанії головного винахідника та космічного дослідника, слід також зазначити, що впродовж поточного року, акції Tesla зросли на понад 44%, а капіталізація компанії перевищила $1 трлн.

Економісти та аналітики ринку не мають однакової думки, та розходяться в оцінках подальших перспектив Tesla.

Ден Айвз традиційно бачить значний потенціал у цінних паперах виробника електрокарів. У листопаді він підвищив прогноз щодо акцій Tesla з $1100 до $1400.

"Акції Tesla можуть подорожчати ще більше — до $1800, якщо 2022 року прискоряться темпи продажу електромобілів у Китаї", - зазначає експерт.

Представники Bank of America зазначають, що висока ринкова вартість Tesla означає, що вона може профінансувати справді масштабне розширення виробництва коштом продажу додаткових акцій. Їхній прогноз – зростання акцій до $1200.

У RBC Capital Markets оцінюють вартість акцій Tesla на рівні $950. У компанії поки не бачать особливих драйверів для зростання акцій, але очікують, що попит на автомобілі Tesla буде стійким, оскільки світ переходить від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння.

Нагадаємо, що статки Ілона Маска вкотре виросли, завдяки чому підприємець залишив далеко позаду інших мультимільярдерів.

Нагадаємо, що Ілон Маск хоче почати чіпування людини вже у 2022 році.

Нагадаємо, що низькі темпи виробництва двигунів Raptor для ракет Starship загрожують компанії Маска