Світова економіка повністю відновиться від наслідків пандемії COVID-19 вже у 2022 році

У 2022 році відбудеться відновлення глобальної економіки після пандемії коронавірусу, а світ нарешті зможе повернутися до нормальних економічних та ринкових умов. Такого висновку дійшли експерти JP Morgan, одного з найбільших банків США, повідомляє агентство Reuters.

"На нашу думку, 2022 рік стане роком остаточного глобального відновлення, роком завершення пандемії та повернення до нормальних економічних та ринкових умов, які ми мали до спалаху COVID-19", - заявив головний стратег світових ринків JP Morgan Марко Колановіч.

На думку Колановіча, відновленню економіки сприятимуть винайдення нових, більш ефективних вакцин та препаратів від COVID-19, причому за підсумками 2022 року світ має повернутися до допандемічного рівня споживання.

В JP Morgan також прогнозують посилення біржової активності у 2022 році, за якого індекс S&P 500 має зрости на 8%. Окрім цього, 2,25% має зрости ключовий для світової кредитної системи показник дохідності казначейських облігацій США.

Примітно, що прогнози Міжнародного валютного фонду стосовно того, наскільки швидко глобальна економіка зможе відновитися після пандемії, далеко не такі райдужні. Зокрема, експерти Фонду вважають, що новий штам коронавірусу, який отримав назву "омікрон", може суттєво сповільнити це зростання. Згідно із попереднім прогнозом МВФ, у 2022 році глобальне економічне зростання має сягнути 4,9%, проте вже зараз у Фонді побоюються, що новий штам може стати на заваді досягненню цього показника.

На відміну від МВФ, експерти однієї з найбільших в світі інвестиційних компаній Goldman Sachs розглядають одразу чотири сценарії того, що відбуватиметься із глобальною економікою в наступному році.

Зокрема, негативний сценарій передбачає, що "омікрон" сповільнить зростання світової економіки в I кварталі наступного року до 2% в порівнянні з жовтнем-груднем 2021 року. Найгірший сценарій передбачає швидке поширення штаму та велику кількість госпіталізацій, що, своєю чергою, може призвести до нового карантину і, як наслідок - нищівного удару по економіці.

Існують також сценарії "помилкової тривоги" та позитивний, причому згідно із першим з них "омікрон" виявиться не таким небезпечним, як "дельта", та несуттєво вплине на економічні процеси і інфляцію. Позитивний сценарій передбачає, що глобальна економіка буде зростати швидше, ніж прописано в базовому сценарії банку, а рівень інфляції знизиться.

Нагадаємо, Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю свою історію.

Нагадаємо, НБУ склав інфляційний прогноз на кінець 2021 та початок 2022 року.

Нагадаємо, Світовий банк оновив прогноз щодо ВВП України - протягом двох найближчих років він має зрости до 3,5% у 2022 та до 3,7% у 2023 роках.