Скільки пропонують служити в українській армії

Міноборони пропонує Верховній Раді скоротити термін строкової служби та взагалі переглянути доцільність такого призову. Про це глава Міноборони Олексій Рєзніков заявив з трибуни парламенту під час "Години запитань до уряду" 3 грудня.

Представники оборонного відомства та ЗСУ, за словами очільника МОУ, розглядають доцільність та потребу призову на строкову військову службу.

"Моя позиція поки що приблизно така: можливо, нам не потрібно на такий довгий період призовної служби, можливо, його зробити коротшим і готувати потенціал наших майбутніх захисників, захисниць для того, аби вони були готові", - заявив Рєзніков.

Вивчення цього питання не проста задача, тому слід приділити більше часу, щоб визначитися остаточно.

Рєзніков пообіцяв про результати досліджень повідомити публічно. На цей час в Україні є два види військової служби - строкова та контрактна служба в лавах ЗСУ.

"250 тисяч, згідно із законом, чисельність Збройних сил, та 11 тисяч буде додано за рішенням парламенту", - зазначив глава відомства.

У статті 23 закону "Про військовий обов'язок та військову службу", українці служать строкову військову службу протягом 18 місяців в тому випадку, якщо не мають вищої освіти, та 12 місяців, якщо мають ступінь магістра.

За словами Рєзнікова, основний базовий резерв Армії буде створений завдяки створенню територіальної оборони та національного спротиву, завдяки введенню в дію закону про створення цих підрозділів з 1 січня 2022 року.

Раніше Рєзніков заявляв, що мріє про скасування обов’язкового призову.

"Моя мрія, щоб ми перейшли до професійної армії", - заявив він.

Нагадаємо, про скасування обов’язкового призову йшлося ще напередодні анексії Криму та російської агресії на Донбасі. Тодішній президент Віктор Янукович навіть підписав указ про останній призов та перехід до контрактної армії. Проте через агресію Російської Федерації ці плани так і залишились нереалізованими.

Думки розділилися

Критики скасування призову побоюються, що таке рішення знищить ЗСУ та зробить загрозу російської агресії куди небезпечнішою.

"Кожен чоловік має пройти службу в армії, щоб знати що таке зброя, отримає навички, якщо того не буде, всі будуть жахатися армії, хто ж буде захищати Україну?", - хвилюються українці, які виступають проти скасування обов’язкового призову.

Серед молоді панує думка, що в армію мають йти за покликом, як от лікарі, в кого є до цього хист. При цьому "ветерани" строкової служби жаліються на те, що в армії їх бойовою підготовкою майже не займалися; натомість вони були просто "робочою силою".

На думку експертів, Україна поки економічно не може перейти до формату повністю контрактної армії, тому частина бойового складу продовжує набиратися шляхом військового призову.

Нагадаємо, що уряд Великої Британії схвалив виділення 1 мільярд фунтів стерлінгів для підтримки України.

Нагадаємо, що Україна отримає високотехнологічні ракети для корветів у найкоротші терміни.

Нагадаємо, що Сполучені штати поповнили оборонну техніку України патрульними катерами.