Частина українців зможе отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19 у середині січня 2022 року

В Міністерстві охорони здоров'я ухвалили рішення, за яким щеплення третьою дозою вакцини українці зможуть отримати вже у січні 2022 року. Втім, про бустерну дозу для всіх охочих все ще не йдеться - її за рекомендацією лікаря зможуть отримати лише люди, які мають імунні захворювання та пацієнти, імунітет яких ослаблено через супутні хвороби. Про це в ефірі телеканалу 1+1 повідомив головний санлікар України Ігор Кузін.

"Наразі вже ухвалено рішення, і воно найближчим часом буде оприлюднене – це проведення додаткової дози для імунокомпроментованих людей", – заявив Кузін.

Зокрема, бустерну дозу вакцини рекомендуватимуть ВІЛ-інфікованим, людям, які перенесли трансплантацію внутрішніх органів або проходять курс гормональної терапії.

Варто відзначити, питання про надання бустерної дози решті українців в МОЗ поки що навіть не розглядають: за словами Ігоря Кузіна, таке рішення може бути ухвалено в січні 2022 року.

Разом з тим, за даними Європейського центру з профілактики та контролю захворювань, повноцінний захист від COVID-19 вакцина дає лише на пів року, після чого щеплення третьою дозою стає необхідністю. Вакцинуватися втретє потрібно впродовж наступних трьох місяців після закінчення піврічного терміну. Водночас позиція Міністерства охорони здоров'я з приводу бустерної дози вакцини досі лишається незмінною: це буде можливо лише після того, як частка вакцинованого населення в країні сягне 50% (наразі в Україні отримали першу дозу вакцини від коронавірусу 13 905 431 особи, а повний курс вакцинації пройшли 12 042 233 людей).

Примітно, що за словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, на Україну чергова хвиля пандемії очікує вже наприкінці січня 2022 року - вона, прогнозовано, триватиме до березня, але не матиме таких катастрофічних наслідків, як попередні, адже чимало українців вже встигли вакцинуватися.

При цьому, за словами міністра, новий штам "омікрон" поки що проявив себе не надто агресивно, тому говорити про введення посилених карантинних обмежень в Україні зарано. У разі зміни ситуації, Міністерство охорони здоров’я буде реагувати, зважаючи на рекомендації ВООЗ.

Нагадаємо, Єврокомісія пропонує стандартизувати "ковідний" сертифікат для всіх країн ЄС та зробити бустерну дозу вакцини обов'язковою.

Нагадаємо, уряд схвалив посилення карантинних обмежень для відвідувачів і працівників громадських закладів у "жовтій" карантинній зоні.

Нагадаємо, на тлі погіршення епідеміологічної ситуації країни Європи посилюють карантинні обмеження.