Майбутній музей сучасного мистецтва України отримає назву U’C, яку придумала художниця Тетяна Крамаренко

Україні необхідний музей сучасного мистецтва, створення якого дозволить збільшити капіталізацію робіт сучасних митців і позитивно впливатиме на імідж країни. Таку думку в ефірі програми Tiger News висловив відомий артменеджер та засновника сайту Marbeks.art Михайло Кирейто.

"Кожна цивілізована країна має музей сучасного мистецтва. Якщо в нас буде така локація, про яку всі будуть писати і хотіти побачити, де будуть представлені в тому числі авангардне мистецтво, "шістдесятники" і сучасне мистецтво, туристи будуть приїздити і бачити, що у нас взагалі є. Нам потрібно бути глобальними", - зауважив Кирейто.

При цьому в ефірі Tiger News виникла ідея своєрідного конкурсу, в рамках якого назву для майбутнього музею мали б придумати користувачі Мережі. За умовами вікторини, підписники програми Tiger News протягом тижня мали надсилати власні варіанти назви для музею сучасного мистецтва. По завершенню вікторини автор та ведучий програми Петро Охотін разом з Михайлом Кирейто відібрали найбільш вдалі варіанти, найкращим з яких була визнана назва U’C, запропонована київською художницею та дизайнером Тетяною Крамаренко.

"Після баталій у нашій редакції ми вирішили передати мистецтво Татьяні Крамаренко...За назву U’C. Звучить як You see. Розшифровується як "Ukrainian contemporary (Україна сучасна - ред.)", - повідомив Петро Охотін на своїй сторінці в Facebook.

Фото: facebook.com/petro.okhotin

За умовами вікторини автор найбільш оригінальної та змістовної назви має отримати подарунок - ним стала картина київського художника Микити Сторожкова, який працює у жанрі "арт брют".

"Це робота художника Микити Сторожкова, який створює унікальні фігури, унікальні шрифти, тому на ній зображені різні символи...Це дуже цінна робота, і дуже унікальна", - зауважив Михайло Кирейто.

Наразі відомо, що Тетяна Крамаренко вже отримала свій подарунок - про це художниця повідомила в своєму Instagram.

"Я на сьомому небі від щастя!", - написала вона.

Фото: instagram.com/born.of.scrawl

Нагадаємо, у Києві відбулася художня виставка, в рамках якої молода мисткиня з Закарпаття Ангеліна Гафинець продемонстувала власний підхід до натюрморту.