Володимир Зеленський провів відеоконференцію з представниками Facebook та запропонував відкрити представництво

Президент України, Володимир Зеленський, на зустрічі з представниками однієї з найбільш популярних соцмереж не лише в Україні, а у всьому світі, Facebook, розповів про амбітні плани, реалізацію цифрових проєктів, та досягнення України на шляху до цифровізації, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Він заявив, що "цифровізація" є пріоритетною галуззю України, та назвав «крутою» цифрову реформу, яка активно втілюється.

Про це Зеленський заявив під час розмови з директором компанії Facebook Шеріл Сендберг (Sheryl Sandberg) та віцепрезидентом Hіком Клеггом (Nick Clegg).

Зеленський анонсував далекоглядні плани зайняти перше місце в Європі з реалізації цифрових послуг та розповів про створення електронної митниці та про перепис населення, яке планується провести за допомогою digital технологій.

"У нас є декілька амбітних цілей: це електронна митниця, це парламентські та президентські вибори, це цифровий перепис громадян України", - наголосив Зеленський

Зеленський підкреслив, що перелік електронних послуг, які допомагають українцям, буде постійно розширюватися:

"Це не тільки наше бажання – всі послуги щодо бізнесу, щодо держави зробити доступними й комфортними для людей у цифровому форматі. У нас є реальний результат".

Зеленський підкреслив важливу роль ID галузі в Україні та розповів скільки доходів вона приносить у скарбницю держави. Наразі внесок у ВВП ІТ-галузі становить 4%, а планується зростання до 10%.

Користуючись нагодою, президент запропонував відкрити представництво компанії у Києві, та запросив на подію "Дія. Саміт", яка відбудеться у столиці України наприкінці листопада.

"Ваш приїзд був би дуже добрим сигналом", – звернувся Зеленський з пропозицією до представників Factbook.

Представники компанії відповіли, показавши свої досягнення. Зокрема про те як було зірвано 150 операцій, які стосувалися фейків щодо пандемії covid-19. Шеріл Сендберг зазначила, що компанія прагне підтримувати українських користувачів. Та зазначила що в майбутньому планують зміцнювати співпрацю.

"Це проявляється в різних діях компанії, включаючи недавній запуск Facebook AMBER Alert в Україні, і ми сподіваємося в майбутньому зміцнити нашу співпрацю".

Раніше Зеленський зустрічався з представниками Apple, та обговорював можливості проведення перепису населення за допомогою цифровихї інструментів.

Також глава України зустрічався з очільником Microsoft, та наголошував на необхідності розширення присутності корпорації в Україні.

Голова Уряду Денис Шмигаль наголосив на додаткових вигодах та прибутках, в разі впровадження «цифрового безвізу» в Україні.