Як вплине на українців нещодавно прийнятий "ресурсний" закон

Закон 5600, який викликав багато бурхливих реакцій у парламенті, має змінити податкове законодавство. Юристи розібрали, чи вплинуть нові норми на спадкоємців і яким чином.

Експерти зазначають, що під час здійснення операцій з нерухомістю доведеться платити податки за новими механізмами. Зокрема, податок на розкіш, якщо сума придбання або продажу підлягатиме такому стягненню.

Але нерухомість, отримана у спадок, як і операції з її продажу, оподатковуватиметься за колишньою схемою.

Щоб вступити у право власності свого спадку на нерухоме майно, слід заплатити державне мито - 1%. Варто зазначити, що кількість нерухомості які успадковує новий власник не впливає на розмір стягнення.

При здійсненні будь-яких операцій щодо успадкованих квартир або іншої нерухомості, ставки оподаткування не застосовуються.

Успадковані борги

Передати у спадок можна не лише майно та нерухомість, але й борги. За даними Міністерства юстиції у спадок переходять заборгованості за цивільно-правовими договорами, сюди входять також борги в банках.

Також можна отримати у спадок борг щодо відшкодування матеріальних збитків, моральної шкоди, якщо було прийняте таке рішення за життя спадкодавця.

Також спадкоємці можуть отримувати нарахування на спадкодавця у вигляді пені та штрафів, витрати на утримання, догляд, лікування, похорон спадкодавця, за договором оренди житла із викупом, комунальної заборгованості, податковим боргам та за борговими розписками.

Варто зазначити, що за новим законодавством ці борги спадкодавця будуть оплачувати спадкоємці, у разі, якщо були ухвалені відповідні рішення суду.

У разі кількох спадкоємців борг розподіляється на всіх.

Але якщо людина не виконала зобов’язання догляду за літніми батьками, спадку позбавляють.

"Після смерті боржника відбувається заміна його в кредитному зобов'язанні на спадкоємця, який надалі несе відповідальність перед банком у межах вартості майна, одержаного у спадщину", - зазначають у Мінюсті.

Обов'язок плати за зобов'язаннями покладається на спадкоємця, що прийняв спадщину. При цьому не важливо - успадковує особа за законом або за заповітом.

Зазначається, що кожен зі спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Треба зазначити, що основна ціль законопроєкту, на якій наголошує влада, це збільшення ренти за корисні копалини. Проте інші експерти розкритикували закон. Економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар зазначив, що раніше такі податки називалися "оброк" та були застосовані за часів Київської Русі.

Нагадаємо, економіст Олексій Кущ назвав як було б доцільніше використовувати ренту за корисні копалини в Україні.

Нагадаємо, у основному фінансовому документі на 2022 рік зменшили прибуток від податків з фізосіб.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів про втілення ідеї "Українська мрія" про дешеві кредити на житло.