Розробники встановлять "чорну скриньку" Землі у геологічно стабільному місці на Тасманії

Це сталева скриня, яка знаходитиметься між шпилястими горами. Її встановлення нагадуватиме людству про ймовірну загибель цивілізації, а інформація, яка у ній зберігатиметься, має розповісти про те, що спричинило трагедію. Про це пише портал abc.net.

Інструмент для зберігання історії

Сталевим моноліт, розміром 10Х4Х3 метри, збираються побудувати на віддаленій височині на західному узбережжі Тасманії. Місце було обрано у розрахунку, що Тасманійська височінь зможе зберегтися у разі катастрофічної зміни клімату.

Вчені припускають, що наразі це звучить непереконливо, однак не треба забувати, що Земля у цьому столітті може нагрітися на 2,7 градуса за Цельсієм.

Проєкт абсолютно некомерційний, а провідним принципом дизайну є функціональність, за словами Джима Кертіса з Clemenger BBDO.

Інші розробники зазначають, коробка буде виготовлена зі сталі товщиною 7,5 сантиметрів, консольної з граніту, "створена, щоб пережити всіх нас".

Коробка буде заповнена масою накопичувачів і матиме підключення до Інтернету, вона живитиметься від сонячних панелей на даху конструкції. Акумулятори забезпечать резервне зберігання енергії.

Коли світить сонце, "чорна скринька" завантажуватиме наукові дані, а відповідний алгоритм буде збирати з Інтернету матеріали, пов’язані зі зміною клімату. Загалом, там збиратиметься два типи даних:

  1. Вимірювання температури землі та моря, закислення океану, атмосферного CO2, зникнення видів, зміни землекористування, а також таких речей, як населення, військові витрати та споживання енергії.
  2. Контекстні дані, такі як газетні заголовки, повідомлення в соціальних мережах та новини з ключових подій, таких як засідання Конференції Conference of the Parties (COP) щодо зміни клімату.

"Ідея полягає в тому, що якщо цивілізація загине в результаті зміни клімату, цей непорушний записуючий пристрій буде там для тих, хто залишиться", – каже Кертіс.

Як працюватиме "скринька"

Цей постапокаліптичний інструмент буде записувати історію назад та вперед, фіксуючи всі можливі історичні дані щодо зміни клімату. Попри те, що спорудження "чорної скриньки" розпочнеться влітку наступного року, жорсткі диски розпочали запис з кліматичної конференції COP26 в Глазго в листопаді 2021 року.

Розробники сподіваються, що завдяки стисненню та архівуванню даних, місткості жорстких дисків вистачить на 30-50 років. Паралельно ведуться розробки щодо збільшення обсягів пам'яті, причому розглядаються варіанти довготривалого зберігання, на кшталт "записів на сталевих пластинах".

"Це дозволить зберігати дані протягом сотень, якщо не тисяч років", — зауважують розробники.

Щоб отримати доступ до внутрішньої частини коробки через сталевий кожух товщиною в три дюйми, вже знадобиться деяка винахідливість.

"Як і Rosetta Stone (алгоритм, який дозволив лінгвістам розшифрувати ієрогліфи єгиптян, ред.), ми хотіли б використовувати кілька форматів кодування", — запевняють розробники.

Розробники запевняють, що кожна людина, після запуску "чорної скриньки" Землі зможе ознайомитись із даними, які зберігаються у ній.

Хоча вона призначена як план для постапокаліптичного суспільства, розробники сподіваються, що запис дій, спрямованих сповільнити кліматичні зміни, може мати вплив на ситуацію просто зараз.

Нагадаємо, експерти вважають занадто затратним перехід України до "зеленої" енергетики.

Нагадаємо, через зміну клімату літакам доведеться набирати більшу висоту, щоб здійснювати польоти.

Нагадаємо, експерти спрогнозували затоплення шести міст у разі продовження кризи потепління вже до 2030 року.