Українські банки показали найкращий результат за останні 10 років, заробивши понад 45 мільярдів гривень протягом 2021 року

За підсумками перших восьми місяців 2021 року банківський сектор України відзначився найкращим з 2011 року результатом: чистий прибуток фінансових установ склав 45,6 мільярда гривень, на 40% "обійшовши" відповідний період минулого року. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава Нацбанку Кирило Шевченко.

За словами глави НБУ, нетиповою прибутковістю банки завдячують зростанню операційних доходів (близько 30% на рік), яке відбувається досить швидкими темпами. Крім того, скоротилося відрахування в резерви під кредити - зараз воно сягає близько 65% на рік.

При цьому, зазначив Шевченко, кредитування як бізнесу, так і населення, буде лише зростати - вже зараз обсяги гривневих кредитів в річному вимірі сягають 29%. Крім того, на даному етапі довіра українців до банківської системи явно зросла, оскільки обсяг гривневих депозитів населення та бізнесу також збільшився на 15 та 29% відповідно.

Крім того, голова Нацбанку повідомив про те, що після вимушеної перерви у 2020 році так звані "стрес-тестування" та оцінка якості активів для 30 найбільших банків поновилися. Їх результати показали, що фінансові установи здійснюють належну оцінку кредитних ризиків та зберігають прийнятну якість кредитних портфелів. Зокрема, дефіцит капіталу сумарно зараз є нижчим, ніж у "докарантинному" 2019 році - 5,3 мільярда гривень у порівнянні з 35,3 мільярда два роки тому.

"Можемо впевнено стверджувати, що загалом банківська система є стійкою, добре капіталізованою та ліквідною для фінансової підтримки сталого зростання економіки", - резюмував голова Нацбанку.

Нагадаємо, нова світова економічна криза може початися з Китаю і призвести до девальвації гривні та зростання цін в Україні.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, яким чином Україна могла б обійтися без кредитів МВФ.

Нагадаємо, аналітики спрогнозували, яким буде курс долара в жовтні.