Зеленський 1 грудня у Верховній Раді розповів про створення економічного паспорта для українських дітей

Ця ініціатива президента спрямована на створення Фонду майбутніх поколінь, у який вноситимуться державні кошти з ренти на корисні копалини, які можна буде використати дітям по досягненню ними 18 років.

У Офісі президента 6 грудня повідомили, що відповідні законопроєкти стосовно створення такого Фонду були надані парламенту для ознайомлення.

Зазначається, що внески будуть надходити від сплати за користування надрами для видобування корисних копалин, та з подальшим інвестуванням у найменш ризикові інвестиційні інструменти.

Ці внески будуть проводитися щорічно на кожну дитину по досягненню її 18 років.

Куди можна використати кошти

Кошти можна буде використати на навчання, при чому заклад освіти можуть обрати батьки дитини.

Також за гроші з Фонду можна буде придбати житло.

Скористатися коштами можна для переказу в недержавний пенсійний фонд.

Також кошти можна використати на лікування у разі потреби.

Варто зазначити, що президент подав на розгляд ще кілька проєктів, які пов'язані з впровадженням та створенням цього Фонду.

Йдеться про такі проєкти, як "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних внесків до системи економічного паспорта", "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь" та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь".

У Офісі президента зазначають, що завдяки низці поданих законопроєктів буде регулюватися процес внесків до системи економічного паспорта.

"Кошти, які зможуть отримати молоді люди для оплати свого навчання, дадуть їм більше гнучкості у виборі освітньої траєкторії. Перспективи молоді не будуть залежати від фінансового становища батьків", - підкреслюють у ОП.

Нагадаємо, Данило Гетманцев, коментуючи заяву президента, заявив, що економічний паспорт дасть змогу отримати дітям близько 10 тисяч доларів у гривні, з урахуванням інфляційних процесів.

Ще влітку 2021 року Зеленський заявив, що кожна українська дитина буде отримувати відсоток від видобутку надр. Коли почне діяти ініціатива, і чи стосуватиметься вона дітей, які народяться вже після ухвалення закону, або ж усіх неповнолітніх, яких нині в Україні понад 7,5 мільйонів наразі невідомо.

Однак за словами радника главі держави Олега Устенка, його отримають діти, народжені з 2019 року.

Як відбувається у світі

"Фонди майбутнього" діють у країнах Перської затоки, які є світовими лідерами у видобутку та експорті нафти та газу. Компанії виробники у цих країнах належать державі. Але кошти з цих фондів розповсюджуються не на всіх жителів країни.

У Саудівській Аравії та Кувейті є початковий рахунок для новонароджених, та з фондів цих країн фінансують медицину та освіту.

Норвегія має Державний пенсійний глобальний фонд. Росія також вкладає свої надприбутки від продажу нафти та газу у пенсії.

Максимально прямо використовують кошти від продажу корисних копалин на Алясці. Там діє Постійний фонд, куди іде чверть доходів від видобутку нафти, і з якого виплати отримують усі жителі штату.

Україна не входить до світових лідерів з видобутку нафти і газу. Навпаки, вона залежить від імпортованого палива та енергоресурсів.

Але в України є залізна руда, саме на це ставлять у команді президента. В держбюджеті на 2022 рік очікується надходження від рентної плати у понад 71 млрд грн. Але такі доходи стали можливі лише через зростання цін на сировину. Якщо ціни знизяться, то й доходи будуть значно меншими.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський анонсував створення заводу з виготовлення бойових дронів.

Раніше Tiger News повідомляв, що експерти назвали причини, які ослабили гривню наприкінці 2021 року.

Також Tiger News інформував, що Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2022 рік.