На тлі скупчення ворожих військ на кордоні з Україною, з’являються новини про закупівлю нового озброєння

Міноборони припускає ймовірність вже до кінця року підписати контракт на постачання комплексу протиповітряної оборони з MBDA для нового корвету. Про це повідомляє портал defence-ua.

На минулому тижні у столиці України відулася зустріч представників Міноборони та компанії MBDA, яка розробляє та виготовляє ракети VL MICA. Комплекс ППО обрано для корвету Ada, які Україна придбала для посилення свого флоту у Туреччини.

У Міноборони заявляли, що компанія-виробник вже підтвердила постачання зенітного ракетного комплексу для кораблів-корветів.

Тепер мова йде про підписання контракту та деталі угоди з MBDA. Повідомляється, що встановлювати комплекс будуть вже на території України, але всі технічні роботи будуть виконувати турецькі представники.

Контракт між Міноборони України та MBDA на постачання ракетного комплексу ймовірно буде підписаний до завершення 2021 року. Сума контракту достеменно невідома, проте за попередньою інформацією, вона буде в межах 30-40 млн євро.

ЗРК VL MICA від MBDA - це спецрозробка для кораблів з невеликим тонажем. Такими комплексами оснащені кораблі у Франції, та інших країнах світу.

Зокрема той комплекс про який ймовірно йде мова встановлюється на фрегати проєкту Gowind від французької Naval Group, нідерландський SIGMA 10514, Khareef від BAE Systems та інші.

Ядром ЗРК є ракета VL MICA. Вона має декілька комплектацій. Є ракети з інфрачервоною радіолокацією, та активною радіолокацією. З комплексів, встановлених на корветах, дальність потрапляння у ціль становить 20 км. У висоту ракета може влучити на відстань 9 км. Вказується, що ціль має рухатися не швидше ніж 3 Маха. Цікаво, що комплекс може перехоплювати ракети які летять над водою у лічених метрах.

Якщо договір на постачання укладуть ще поточного року, перший комплекс ракет Україна очікує отримати на початку 2024 року.

Нагадаємо, Євросоюз виділив кредит на посилення міці українського війська.

Раніше tiger-news повідомляв, що Верховна Рада ухвалила бюджет на 2022 рік.

Також ми інформували, скільки планують витрати в Україні на кібервійська та завод дронів.