Платні послуги Google на 20% подорожчають вже з 1 січня 2022 року через недавно ухвалений закон

Користувачі платних сервісів Google - зокрема, сервісу Google Cloud - змушені будуть платити за користування ними на 20% дорожче. Листи із відповідними повідомленнями компанія вже почала надсилати своїм користувачам.

"Google утримуватиме з фізичних осіб з України, зокрема індивідуальних підприємців, податок на додану вартість (ПДВ) на покупки у своїх сервісах у розмірі 20%. Це необхідно для дотримання норм місцевого законодавства щодо цифрових послуг", - йдеться в документі.

Скріншот: AIN. UA

Під "нормами місцевого законодавства" мається на увазі закон про так званий "податок на Google", який передбачає, що компанії-нерезиденти (до яких відносяться Google, Facebook, Netflix та інші онлайн-сервіси) мають сплачувати до бюджету 20% податок на додану вартість від електронних послуг, що постачаються фізичним особам. Даний закон був ухвалений Верховною Радою та підписаний президентом Володимиром Зеленським влітку 2021 року.

Примітно, що платні сервіси подорожчають лише для користувачів-фізичних осіб, в той час, як компанії та підприємства, які володіють бізнес-акаунтами, платитимуть за старою ціною.

"За умовами використання Google Cloud для бізнесу ви будете самі відповідати за оцінку та виплату будь-яких податків в Україні", — йдеться в листі від Google.

Наразі не повідомляється, коли 20% подорожчання торкнеться таких сервісів Google, як Youtube або Google Play, проте закон передбачає електронні послуги, які оподаткуванню в будь-якому разі не підлягатимуть. До них, зокрема, віднесені освітні електронні послуги, а їх постачальники - компанії, навчальні заклади та освітні портали - від необхідності сплачувати податок звільняються.

Разом з тим, варто чекати подорожчання наступних електронних послуг:

  • придбання програмного забезпечення;
  • доступ до телеканалів, електронних ресурсів, хмарних послуг та баз даних;
  • рекламні послуги в Мережі.

Нагадаємо, з 2022 року в Україні планують запровадити непрямі методи податкового контролю за прибутками громадян.

Нагадаємо, в уряді планують контролювати та оподатковувати гроші, зароблені українцями неофіційно.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким податкове навантаження на "великий бізнес" збільшиться.