Українські ракети полетять у космос з Канади

Коли космодром у Канаді запустять, то у рамках Меморандуму про співробітництво українські ракети Циклон 4М стануть першими, які полетять звідти в космос.

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів інформагенції Укрінформ, які перспективи українського ракетобудування та космічної галузі, зокрема, що стосується проєкту запуску канадського космодрому.

За словами Тафтая, канадці зможуть використовувати сучасні українські досягнення для виведення космічних апаратів зі своєї території.

Замовниками для використання космодрому може бути будь-хто, адже це комерційний проєкт, а ракетоносії Циклон 4М слугуватиме транспортниим засобом для відправки вантажу в космічні простори.

"Канада отримає технології запуску супутників, а ми – постійного партнера та певний обсяг замовлень на використання Циклон 4М", - зазначив Тафтай.

Голова космічної агенції України наголосив, що це досить перспективний проєкт, розрахований більшою частиною на запуск супутників. За словами Володимира Тафтая, існують проєкти, в умовах яких запуск сотень, а іноді тисячі супутників.

Хто будуватиме космодром

Голова Держкосмосу розповів, що будівництвом космодрому займається канадська компанія MLS. У той час Україна створює ракетоносій Циклон-4М із робочими перевіреними технологіями.

Велика частина компонентів Циклона вже перевірено, тому є надія, що космодром запрацює досить в короткий термін.

"Створення нового ракетоносія зайняло значно більше часу", - уточнює експерт.

Амбіції щодо Місячного поселення

Тафтай розповів про існування міжнаціональної угоди про створення Місячного поселення, а також про те, що розробляються роботи для освоєння марса. Це нові етапи розвитку в космонавтиці.

Україна та Канада мають великий потенціал та можуть брати участь у дослідженнях та проєктах. Щодо місії Артеміда на Місяць, фахівець заявив:

"Україна налаштована максимально рішуче. Ми є підписантами програми Артеміда. І я абсолютно певен, що будемо безпосереднім учасником процесу".

Також канадська компанія "Telesat" може створити власну систему космічного інтернет-зв’язку "Lightspeed". Завдяки співпраці України та Канади, в Україні може з’явитися якісніший "космічний" інтернет. Проте для реалізації цього проєкту слід створити спеціальні технічні станції, та розширити співпрацю.

Tiger News повідомляв, що NASA заявила про створення нової космічної станції.

Також на порталі Tiger News, професор планетарних наук розповів перспективи знайденої води на Місяці.

Нагадаємо, NASA відтермінувала повернення людини на Місяць.