Уряд України ввів нові обмеження на в'їзд з декількох африканських країн

Через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон", український уряд ввів правила – обов'язкову самоізоляцію для мешканців семи країн, які подорожують до України. А також тих, хто перебував на їхній території понад 7 діб.

Про це оголосив як міністр МОЗ Віктор Ляшко, так і прем'єр України Денис Шмигаль.

Очільник МОЗ заявив, наразі новий штам вивчається, але прийнято рішення, незалежно від вакцинації, мандрівників з цього сектору відправляти на самоізоляцію на два тижні.

"Зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий вид. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів".

Йдеться про мешканців таких країн як ПАР, Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Лесото, Есватіні та Мозамбік.

Пізніше, постанова Уряду ще більше посилила обмеження. Було додано ще одну країну - Малаві. Також уточнено, що перетин кордону повністю заборонено, у разі, якщо громадяни зазначених країн перебували у перерахованих країнах понад 7 днів та протягом останніх 14 днів. Заборона на в'їзд почала діяти з 00:00 3 грудня 2021 року.

Витяг з постанови Кабміну.

Голова комітету парламенту з питань здоров'я нації Михайло Радуцький зазначив, "Омікрон" вже розповсюдився у понад 19 країн, і так чи інакше з’явиться в Україні.

"Але українські лабораторії матимуть змогу його ідентифікувати", - підкреслив нардеп.

Коментуючи впроваджені обмеження, посол України в ПАР Любов Абравітова заявила, що взаємини між Україною та африканськими республіками вже відрегульовані під карантинні обмеження. Тому ні на пасажиропотік, ні на торговельні та культурні процеси нововведення Уряду не вплинуть.

Абравітова зазначила, що у ПАР ефективно виявляють нові штами, адже в країні виробляються вакцини від коронавірусу. І те, що в цій країні було виявлено новий штам не говорить про те, що тут осередок захворювання.

Найбільший товарообіг Україна має з ПАР. За даними Держстату, у 2021 році українські виробники продали товарів у ПАР майже у п’ять разів менше, ніж імпортували з цієї країни.

Основні статті експорту до ПАР у 2021 році стали електрокари, ядерні реактори та котли, а також овочі.

За словами пані посла, українські діаспори у ПАР незначні. Тому особливо багато туристів не має бути.

"Як правило, подорожі в Україну мають сезонний характер. Коли тут – зима і в Україні – літо. Наразі я не бачу, щоб це склало якісь додаткові ускладнення для діаспори", - зазначає Абравітова.

За даними Державної агенції розвитку туризму України, у 2021 році з усіх семи країн Африки, яких торкнулися обмеження, до України прилетіло лише 932 туристи.

Український державний міжнародний центр освіти також зазначає, що станом на 2020 рік в українських вишах вчилося 16 зімбабвійців і 15 студентів з Намібії.

Tiger News повідомляв, що Віктор Ляшко дав прогноз на нову хвилю коронавірусної епідемії в Україні.

Tiger News інформував, що ВООЗ оприлюднило рекомендації щодо нового штаму Омікрон.

Нагадаємо, що з 9 грудня набудуть чинності розширені вимоги щодо обов'язкової вакцинації.