Верховна Рада ухвалила бюджет на 2022 рік, чим потішили урядовці українців

У головному документі країни на 2022 рік закладені підвищення соціальних стандартів, однак не такі високі, як у попередні роки. З текстом бюджету та порівняльними таблицями можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Зміни у мінімальній зарплаті заплановані на жовтень 2022 року. До того часу з грудня 2021 року вона становитиме 6500 грн, а з жовтня збільшиться лише на 200 грн, тобто на три відсотка річної інфляції.

Водночас за прогнозами, закладеними у документ, річна інфляція складе як мінімум 6,2%.

Прожитковий мінімум збільшиться за рік тричі - 1 січня, 1 липня та 1 грудня 2022 року. Його розмір залишиться майже в два рази меншим за реальний розмір прожиткового мінімуму.

На початок наступного року прожитковий мінімум збільшать до 2393 грн, а у грудні він буде 2589 грн.

Міністерство соціальної політики розраховує і реальний розмір цього базового соцстандарта. У жовтні 2021 фактичний прожитковий мінімум становив 4389 грн, а з урахуванням усіх обов'язкових платежів - усі 5026 грн.

Прожитковий мінімум є нижчим за рівень "абсолютної бідності" в Україні. Це фізіологічний мінімум, необхідний для життя людини. ООН оцінила, що для того, аби існувати в умовах Центральної та Східної Європи слід витрачати 5 доларів на день.

Зате у 2022 році Україна виділить на забезпечення безпеки та оборони найбільшу частину надходжень - 286,6 млрд грн або понад 5% свого ВВП, як і вимагає закон.

На покриття дефіциту коштів пенсійного фонду з держбюджету виділять понад 200 млрд грн.

У наступному році таки планують підвищити зарплату лікарям та медперсоналу до 20 тисяч та 13,5 тисяч грн, відповідно. На це у бюджеті виділили 194 млрд грн. На програму щеплень від коронавірусної хвороби у 2022 році виділяють 2,6 млрд грн.

Також Уряд підтримує подальше фінансування інфраструктури. Видатки на інфраструктуру зростуть на 21,6 млрд, ще 1,5 мільярди гривень збільшаться видатки на підтримку органів місцевого самоврядування. Наступного року на зміцнення інфраструктури буде виділено 78, 892 млн грн. "Укравтодор" планує витратити 124,4 мільярда гривень на будівництво та ремонт доріг у 2022 році.

Щодо видатків на субсидію, то заплановані на 2022 рік значно менші ніж реальні, які знадобилося на 2021 рік, і це не враховуючи майбутніх подорожчань комунальних послуг.

На думку фахівців з Київської Школи Економіки, перевага цього проєкту - зменшення планового розміру дефіциту державного бюджету, у порівнянні з Законом про державний бюджет на 2021 рік.

"Навіть попри значну зміну плану з доходів та видатках бюджету-2022 до другого читання, плановий розмір дефіциту бюджету змінився лише не суттєво: на 0,8 млрд грн", - зазначають експерти.

Tiger News повідомляв, що Володимир Зеленський з трибуни Верховної Ради оголосив про будівництво заводу воєнних дронів

Tiger News інформував, що у держбюджеті на 2022 рік урядовці зменшили планові надходження з податків фізосіб.

Нагадаємо, що з 1 грудня в Україні відбулися певні зміни у виплатах, кому чекати збільшень.