З 1 грудня в Україні відбулися певні зміни у виплатах, кому чекати збільшень

В Україні старт зими ознаменувався кількома важливими змінами. Зокрема заплановано зросли мінімальна зарплата та пенсійні виплати, згідно з планом з держбюджету на 2021 рік.

Пенсії та зарплати

Прожитковий мінімум збільшився та сягатиме 2589 грн. Мінімум у зарплатні зріс до 6500 грн. Відповідно до неї так само будуть підвищені соціальні виплати, що залежать від цього показника.

Окрім того, для людей похилого віку при досягненні 60 років, з грудня будуть отримувати пенсію на 80 грн більше - 1 934 грн.

Умовою отримання мінімалки у пенсії є страховий стаж у чоловіків 35 р., у жінок - 30 р. Для 65-річних українців та старших, які не працюють і мають необхідний страховий стаж, щомісячні надходження з ПФУ збільшаться до 2600 грн.

Найбільші суми пенсій становитимуть 19 340 гривень.

Сума аліментів збільшиться для дітей до шести років до 1050 грн від 6 до 18 до 2100 гривень.

Мінсоцполітики наголосило, що усі перерахунки відбудуться автоматично, йти до відділень Пенсійного фонду людям похилого віку не має потреби.

З грудня виросте виплата по безробіттю. Ті, хто отримує найбільшу допомогу, можуть розраховувати на 9 924 грн, це 4 прожиткові мінімуми. Мінімальна допомога зросте до 650 грн, та 1,8 тис. гривень.

Ціна на газ

Згідно з постановою Кабінету міністрів, до завершення опалювального сезону, в Україні стала ціна на річний тариф по споживанню газу.

Проте є й зміни. Вони торкнуться клієнтів Нафтогазу, хто користується послугою "ПОН". 30 листопада закінчилася дія тимчасових контрактів із компанією "Нафтогаз" на постачання газу побутовим споживачам з пільговою ціною - 7,96 гривні за кубометр. З грудня ті, хто не перейшов до постійного постачальника газу буде платити ринкову ціну на газ.

"Ціна на газ буде змінюватися щодня й може становити більш ніж 30 грн/куб. м.", - попереджає компанія у зверненні до українців, та просить обрати постачальника.

Ним може бути також і Нафтогаз.У компанії кількість власних приватних побутових клієнтів становить 1,5 млн осіб.

Tiger News повідомляв, що Кабмін розширив списки обов’язкової вакцинації.

Також ми інформували, що Пенсійна реформа передбачає пенсію за наявності 35 років стажу.

Нагадаємо, Верховна рада хоче об'єднати Пенсійний Фонд з Фондом Соціального Страхування