Держбюджет, який було схвалено і подано до Верховної Ради схвалили та прийняли 2 грудня

Четвер 2 грудня стала одним зі знакових дат 2021 року, адже один з найважливіших державних документів, державний бюджет на 2022 рік, було і схвалено Кабміном, і прийнято Радою. Про це повідомляють народні депутати та прем'єр Шмигаль у своїх Telegram-каналах.

Проєкт бюджету до другого читання готували відповідно до Бюджетних висновків ВРУ, які були прийняті у парламенті 2 листопада.

За словами представника Кабміну Тараса Мельничука, проєкт було подано до Верховної Ради з вмотивованими поясненнями стосовно неврахованих положень Бюджетних висновків порівняльною таблицею і поясненнями щодо відмінностей положень і показників

За даними Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки, у проєкті, який розглядав Кабмін до 2 читання збільшено на 54,7 млрд грн частину надходжень. Зокрема у загальний фонд очікуються надходження більше на 50 млрд грн, та по спецфонду на 4,7 млрд грн.

Водночас зазначають, що по загальному фонді очікується зменшення, зокрема в частині податку та збору на доходи фізичних осіб - на 10,9 млрд грн.

У Центрі аналізу публічних фінансів коментують:

"Тепер доходи проєкту державного бюджету на 2022 рік (без трансфертів) очікуються у сумі 1,31 трлн грн (у т. ч. загального фонду – 1,17 трлн грн та спеціального фонду – 141,016 млрд грн)", - йдеться у повідомленні.

Надходження до бюджету збільшили через уточнені прогнози середньорічних цін на сировину. Йдеться про імпорт природного газу, нафти Brent та ціни на світовому ринку на залізну руду.

Це призвело до збільшення доходів по загальному фонду внаслідок зростання низки податків. На 21,1 млрд грн зросли очікування від податку на прибуток підприємств, на 13,3 млрд грн збільшаться надходження "внутрішнього" ПДВ, надходження від "імпортного" ПДВ зросли на 6,5 млрд грн, рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату - 24,4 млрд грн грн.

Також очікуються збільшення шляхом акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на 625 млн грн.

2,1 млрд грн очікують від акцизу з ввезених на митну територію України товарів та послуг, а 1,5 млрд за видачу та переоформлення дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

Також збільшились показники по спеціальному фонду . Йдеться про акциз з виготовлених в Україні товарів, ввезених підакцизних товарів та плату за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей.

"Тепер загальний план видатків становить 1 521,2 млрд грн, у тому числі видатки загального фонду – 1 351,1 млрд грн та видатки спеціального фонду – 170,1 млрд гривень", - додають у KSE.

Нагадаємо, з 1 грудня 2021 року заробітна плата педагогів в Україні зросте на 8,4%.

Tiger News повідомляв, що у Раді проголосували за закон №5600, який змусить платити великий бізнес більше податків.

Tiger News інформував, що Зеленський з трибуни Верховної Ради оголосив про будівництво воєнних дронів.