Президент анонсував економічний паспорт, який передбачає накопичування з ренти за використання надр

Володимир Зеленський під час своєї щорічної промови за трибуною Верховної Ради розповів про запуск програми зі створення так званого "економічного паспорта" для дітей. Про це повідомляють на порталі Офісу президента.

Пропозиція Зеленського полягає у тому, щоб накопичити на персональних рахунках українських дітей до 16-тирічча певної суми. Вона буде поповнюватися завдяки рентній платі за використані ресурси.

По підрахунках Зеленського, діти зможуть отримати гроші на навчання, або заплатити за придбання житла. Сума, яка накопичиться дорівнюватиме еквіваленту 10000 доларів у гривні, враховуючи інфляційні процеси.

Достеменно про нову ініціативу Зеленського ще не відомо. Однак, на думку голови Комітету з фінансів Данила Гетманцева, імовірно, що гроші будуть нараховуватися дітям, які народилися після 2019 року.

У своєму коментарі нардеп припустив, що кошти на рахунки дітей, можливо, надходитимуть не лише з рентної плати за користування надрами, але й з інших ресурсів, наприклад з доходів від приватизації або податку з доданої вартості з імпортованих товарів.

"Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько $10 тис. в еквіваленті, з урахуванням інфляції", – сказав голова фінкомітету парламенту.

Гетманцев також пояснив яким чином відбуватиметься нарахування коштів. Це буде щомісячне поповнення, а у разі нестачі коштів, то рахунки будуть поповнювати з держскарбниці. Економічним паспортом можна буде скористатися лише по досягненню 18 років.

Наразі невідомо скільки становитиме розмір відрахувань, але до 10 грудня Зеленський має подати законопроєкт, який будуть розглядати у ВРУ.

Народний депутат Ярослав Железняк, вся рента (а не тільки з руди) у 2021 році становитиме 41,5 млрд грн, 2022-го очікується 47 млрд грн. До того ж в Україні налічується 7,5 млн дітей до 18 років. Якщо поділити ренту на всіх, вийде 6,3 тис. грн на рік.

Ініціативу президента також прокоментував радник президента Олег Устенко.

"До настання повноліття гроші, які накопичуються на персоніфікованому рахунку дітей, будуть інвестовані в облігації внутрішньої держпозики (ОВДП)", - розповів радник.

За словами гроші будуть інвестовані з мінімальними ризиками. Наразі це облігації ОВДП, які мають прибутковість вище за інфляцію та мінімальні ризики. Проте це не означає, що це єдині інвестиції, в майбутньому за наявності інструментів, коло інвестицій може розширитися.

Також за словами Устенка, механізм управління Фондом, де зберігатимуться та накопичуватимуться гроші, будуть прозорими та відкритими, а також регулюватимуться.

Tiger News повідомляв, що Зеленський пообіцяв запустити завод з будівництва дронів.

На порталі Tiger News йшлося, що у 2022-2023 роках Зеленський має намір реконструювати 15 тисяч кілометрів доріг.

Раніше ми писали, що в Україні почне діяти президентська ініціатива з доступного кредитування "Українська мрія".