Впродовж кількох років китайський уряд намагається боротися з криптовалютами. Вперше криптовалюти було заборонено у 2019 році. Проте китайці продовжували торгувати на онлайн майданчиках та майнити криптовалюти.

24 вересня стало відомо, що уряд випустив нову заборону, яка вже не дозволяє не лише майнити криптовалюту, але торгувати нею. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами представника блокчейн компанії PwC, Генрі Арсланяна, у Китаї повністю заборонено операції та всі види криптопослуг. Він зазначив, що ця остання заборона Китаю біткойна, безумовно, є найсерйознішою і скоординованою забороною, яка була досі, а вона також вплине на західні та світові криптобіржі.

"Криптовалютний транзакції та всі види криптовалютних послуг в Китаї заборонені. Немає місця для для сірої зони".

Головний регулятор Народний банк Китаю оприлюднив свою заборону спільно з іншими дев’ятьма установами, включно з Верховним судом, поліцією, службами кібербезпеки та іншими. Заборона також унеможливлює трейдинг в офшорних біржах.

Великі криптобіржі Binance та Huobi зробили оголошення, що перестали реєструвати нових користувачів з материкового Китаю. Huobi підкреслила, що до 31 грудня поступово вилучить всі облікові записи китайців.

На заборону одразу прореагувала ціна біткойна, на головних криптобіржах ВТС одразу впав на 2 тисячі доларів.

Графік ціни біткойна. Фото: скріншот coinmarketcap

Варто зазначити, що Китай завжди був не лише трейдером, але й манером біткойна. Але й тут влада вирішала перекрити кисень. Державний комітет з питань розвитку та реформ КНР заявив про негативний вплив майнінга на екологію, та незначний вплив на економіку країни.

В середині вересня у одній з криптопровінцій Хебей, влада заборонила незаконний майнінг криптовалют. До 30 вересня 2021 року мають перевірити діючі "підприємства" на предмет участі у видобутку цифрових активів.

Не всі країни вбачають у біткойні загрозу, у США вже прореагували на криптозаборону, заявивши, що у них з’явився шанс стати лідером у цифровій галузі.

Не пасе задніх і Україна. 27 вересня Національний банк України (НБУ) розмістив в LinkedIn вакансію блокчейн-девелопера. Кандидат займеться розробкою цифрової гривні. Оголошення розмістив директор департаменту інформатизації НБУ Володимир Нагорнюк.

30 червня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про платіжні послуги», який в тому числі регламентує загальні принципи випуску цифрових валют центробанків (CBDC).

Новітні технології змінять спосіб нашого життя, майбутнє поруч.

IT-галузь України залишається однією з найпотужніших в Україні.

Українцям запропонували випробувати новий препарат для лікування від коронавірусу.