Для відповідності заяв та обіцянок МВФ українців посилено перевірятиме спецпідрозділ ДПУ

У Державній податковій України створять спецпідрозділ, який буде перевіряти платників та неплатників податків

Таку інформацію було озвучено Міністерством фінансів України в оприлюдненому Меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Податкових "спецпризначенців" повинні були створити до 1 грудня. Підрозділ буде проводити аналіз податковї поведінки платників податків.

"До 1 грудня 2021 року ми сформуємо спеціальний підрозділ ДПС, який аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників", – пишуть у Меморандумі.

Експерти у Верховній Раді та фінансових колах зазначають, що така поведінка Мінфіну цілком логічна після впровадження "Податкової амністії", яка стала діяти з вересня поточного року.

Нагадаємо, що українцям запропонували легалізувати доходи, за які не було сплачено податки, та сплатити за них лише 5-9% мінімального збору. Своєю чергою, ті, хто знехтує такими податками, змушені будуть платити податки за загальними та повними ставками, а це 19,5%.

Голова комітету у Верховній Раді з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначає, зараз функціонує такий підрозділ. Працівники податкової мають проводити аналіз інформації, яка є у них у доступі. І якщо проявляються невідповідності, то перевіряти "тіньові доходи" українців.

Якщо людина володіє кількома об’єктами нерухомості та офіційно безробітна, то ймовірно у неї є доходи, про які вона офіційно не оголошує.

На думку експерта юриста компанії "Наказ" Пилипа Орлова, під час контролю імовірно хочуть залучити міжнародну практику. Наприклад, у США податківці скаржаться на неплатників до суду.

Податковий консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська заявила, що дрібним підприємцям, ФОП, не варто перейматися через впроваджене законодавство.

"Якщо я як ФОП задекларувала, наприклад, 5-7 млн грн, а витратила 5 млн доларів - це є критерій співвідношення доходів і витрат", - наголосила експерт

Нагадаємо, у вересні українців стали карати за несплату податків на квартири. У разі несплати податків, накладається штраф, розмір його залежить від того, на скільки сильно протерміновано платежі.

На сайті Tiger News повідомляли, що заради отримання 700-мільйонного траншу від МВФ уряд погодився на підвищення тарифів, обмеження зарплат

Tiger News інформував, що угода на кредит від МВФ передбачає закриття податкових лазівок, через які українці можуть зловживати у сфері оподаткування.

Також ми писали, що влада запровадила новий механізм перевірки доходів громадян.