Велетенський та фантастичний літак Super Guppy від NASA буде використаний для місії Артеміда

Про появу унікального вантажного літака Super Guppy, який приземлився на унікальний вантажний літак приземлився на спільному цивільно-військовому аеродромі Moffett Field у Флориді повідомили у NASA.

Super Guppy обладнаний спеціальною теплозахисною оболонкою, яка має захистити астронавтів місії Артеміда.

Літак вже не вперше використовується космічним агентством для того аби доправити занадто великі компоненти які не поміщаються у звичайний вантажний літак.

Super Guppy. Фото: скриншот NASA

Super Guppy використовували, щоб перемістити частин масивної ракети NASA Saturn V в рамках підготовки до місячних місій.

NASA Super Guppy - єдиний у світі літак, здатний перевозити ракети та космічні кораблі всередині. Він був побудований у 1965 році, має довжину 43 метри і ширину 47 метрів.

Super Guppy. Фото: скриншот NASA

Тепер літак стане в пригоді, щоб допомогти майбутній місії на Місяць. Остання місія, яку виконував Super Guppy, це транспортування теплового щита для Оріона, космічного корабля, який відправлятиме людей на Місяць, які, по прогнозах відбудуться вже за кілька років.

Компоненти космічного корабля. Фото: скриншот NASA

"Шкіра»" теплового щита була передана у дослідницький центр Еймса, у Каліфорнії, де відбудуться наступні етапи виробництва.

Космічне агентство опублікувало зображення Super Guppy невдовзі після того, як він прибув на аеродром. На одній із фотографій видно, що компонент космічного корабля виймають з величезного вантажного відсіку, доступного біля передньої частини літака.

"Тепловий щит Оріона захищає космічний корабель і астронавтів всередині капсули від інтенсивного тепла, що утворюється при повторному вході в атмосферу Землі", - повідомили в NASA.

Super Guppy. Фото: скриншот NASA

Космічний корабель входить в атмосферу Землі зі швидкістю приблизно 25 000 миль на годину. Тепловому щиту треба стримати нагрівання близько 5000 градусів за Фаренгейтом, це приблизно вдвічі спекотніше, ніж сонце, пояснюють у космічній агенції.

Теплозахисний екран має титановий каркас, покритий «шкірою» з вуглецевого волокна. Понад 180 унікальних блоків прикріплені до тіла теплового щита і будуть повільно згоряти, коли космічний корабель буде проходити через атмосферу Землі під час повторного входу.

Super Guppy. Фото: скриншот NASA

На заводі Lockheed Martin кожух літака пройде додаткову термообробку та обробку тиском. Теплозахисна оболонка складається з багатьох шарів вуглецевої тканини, які закріплені смолою. Після затвердіння смола надасть захисному кожуху необхідної міці.

На відміну від інших літаків, літак Super Guppy має спеціально розроблений шарнірний ніс, який відкривається на кут 110 градусів, щоб вантаж можна було завантажувати та вивантажувати з його "живота". Унікальна форма літака також дозволяє йому перевозити громіздке або важке обладнання, яке інакше не помістилося б на традиційних літаках.

Super Guppy. Фото: скриншот NASA

У дослідницькому центрі Еймс наглядає за розробкою, аналізом та випробуваннями електродугового струменя систем входу та космічних кораблів для місячних місій NASA Артеміда.

Як повідомляв Tiger News, низькі темпи виробництва двигунів Raptor для ракет Starship загрожують компанії Маска банкрутством

Tiger News інформував, що дослідники виявили воду на освітленій частині Місяця, що це значить для Землі.

Щодо у Tiger News писали, що плани щодо Місячних баз поновилися та стало відомо про їхні перспективи.